پنجشنبه 1397/12/02

در حاشیه دیدار با خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو :نجفی باز هم دروغ گفت!

  • کد خبر: ۳۶۱
  • تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 03:23 ب.ظ
شهردار تهران در حاشیه دیدار با خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو باز هم ادعای واهی دیگری را درباره مدیریت شهری گذشته بیان کرده است
در حاشیه دیدار با خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو :نجفی باز هم دروغ گفت!

به گزارش نیوزفا محمدعلی نجفی که در سالروز شهادت قهرمانان پلاسکو از حضور بر سرمزار آنان سر باز زده بود و سفر کیش  را به ادای احترام به قهرمانان پایتخت ترجیح داده بود، شب گذشته مورخ 2/11/96 بالاخره تصمیم گرفت تا یادی هم از شهدای آتش نشان پلاسکو بکند، اما از آنجایی که بازماندگان شهدای پلاسکو از عدم حضور شهردار تهران در سالگرد شهادت عزیزان شان در بهشت زهرا(س) مکدر شده بودند، شهردار تهران برای اینکه دلجویی ای کرده باشد، راه حل را در دروغ بستن به مدیریت شهری گذشته یافت.
بنا به گزارش خبرگزاری فارس شهردار تهران مدعی شده قالیباف مانع ارائه خدمات رفاهی و امتیازاتی که در حوزه مسئولیت شهرداری و اداره کل ایثارگران است به خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو شده است: «وی با بیان این که گویا در سال 95 طبق دستور شهردار وقت شهدای آتش نشان از خدمات و امتیازات ایثارگری شهرداری تهران خارج شده اند گفت: اگر این طور باشد قول می دهم در مدتی کوتاه این دستور العمل را اصلاح کنیم و خانواده شهدای آتش نشان چه قبلی و چه شهدای احتمالی آینده از همه خدمات رفاهی و امتیازاتی که در حوزه مسئولیت شهرداری و اداره کل ایثارگران قابل ارائه است برخوردار شوند.» این در حالی است که شهردار قبلی پایتخت نه تنها اصرار و تلاش بسیاری برای ارائه خدمات ایثارگری شهرداری به بازماندگان شهدای آتش نشان داشت، بلکه در در 21 مرداد ماه 95 و قبل از حادثه پلاسکو شهردار وقت تهران در نامه‌ای به مقام معظم رهبری علاوه بر ارائه گزارش کار مفصل درخواست کرد که با توجه به حجم حوادثی که آتش نشانان پوشش می‌دهند دستور دهند تا آتش نشانان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گیرند.
قالیباف در نامه به مقام معظم رهبری درخواست کرده بود که نه تنها آتش نشانان تهرانی بلکه تمام آتش نشانان کشور که در حوادث جان خود را از دست می‌دهند، شهید محسوب شوند. ضمن اینکه شهرداری تهران در شورای چهارم لایحه اعطای تسهیلات به جان باختگان و معلولان آتش نشانی و کادر امداد و نجات در حین عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران به پارلمان شهری ارائه داده و در مهرماه 95 در جریان تصویب اصلاحیه این طرح امانی معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران گفت:«بنیاد شهید به خانواده شهدا مزایای زیادی از جمله خدمات تفریحی و رفاهی، سهمیه در کنکور و ... می‌دهد که ما در این مصوبه توانستیم بخشی از این خدمات را مد نظر بگیریم».
سعید شریف زاده مدیرعامل وقت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هم در آستانه اربعین شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اعلام کرد؛ مراحل قانونی برای دریافتی های شهدا توسط خانواده های شان در حال انجام بوده به طوری که پیش بینی می شود انحصار ورثه این شهدا تا اوایل سال آینده- یعنی سال 96- انجام شود.
شریف زاده درباره شهید محسوب شدن شهدای آتش نشان پلاسکو نیز تصریح کرده بود: «پیگیری این کار انجام شده اما تاکنون بنیاد شهید متاسفانه کاری انجام نداده است. البته این عزیزان در حال حاضر عنوان "شهید خدمت" را دارند که جزو شهدای آتش نشان قرار می گیرند و طبق مصوبه ای که چند ماه پیش اصلاحیه آن در شورا نیز انجام گرفته و امضا شده، خدمات مشخص شده را برای خانواده های آنها جاری می کنیم. اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران از سال96 همان خدماتی را که به خانواده های شهدای دفاع مقدس ارائه می دهد به این عزیزان هم ارائه می دهد. همچنین بیمه و پاداش شهادت و ایثار این افراد به آنها پرداخت می شود.»
به گزارش تیترشهر مورخ 20/1/96 محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حل مشکلات خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو، اظهار داشته است:« در شورای اسلامی شهر تهران ۵ میلیارد تومان اعتبار مستقیم در نظر گرفتیم تا بدین وسیله به آن‌ها کمک شود. موضوع اصلی درخواست خانواده شهدای پلاسکو خارج از حوزه اختیارات شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران است. آن‌ها درخواست دارند که عزیزان شهیدشان، شهید ایثارگر محسوب شوند در حالی که این درخواست در اختیار مدیریت شهری نیست.»
به گزارش نیوزفا همه شواهد موجود نشان می دهد که مدیریت شهری گذشته نه تنها به ارائه خدمات رفاهی و امتیازاتی که در حوزه مسئولیت شهرداری و اداره کل ایثارگران آن است، به بازماندگان شهدای آتش نشان پرداخته بلکه از مدت ها قبل از حادثه پلاسکو شهردار جهادی پایتخت به دنبال شهید ایثار محسوب شدن شهدای آتش نشان بوده است. حال سوالی که مطرح است این است که آیا حلاوت بیان ادعای دروغ آقای نجفی درباره شهردار سابق تهران بالاخره توانسته تلخی بی اعتنایی شهردار پایتخت به شهدای حادثه پلاسکو و سرباز زدن از حضور بر سر مزار آنان در سالگرد عروج ملکوتی شان را در دل خانواده های شهدای آتش نشان از بین ببرد؟


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/special-news/361