پنجشنبه 1397/03/03

چشمان بسته صدا و سیما در برابر تشییع باشکوه آیت الله هاشمی

  • کد خبر: ۲۷۳
  • تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - 01:23 ب.ظ
چشمان بسته صدا و سیما در برابر تشییع باشکوه آیت الله هاشمی در حالی که تصویر کانال های تلگرامی و حتی برخی تصاویر اتفاقی تلویزیون از انبوه جمعیت در مراسم تشییع پیکر زنده یاد هاشمی رفسنجانی حکایت می کند
چشمان بسته صدا و سیما در برابر تشییع باشکوه آیت الله هاشمی

چشمان بسته صدا و سیما در برابر تشییع باشکوه آیت الله هاشمی
در حالی که تصویر کانال های تلگرامی و حتی برخی تصاویر اتفاقی تلویزیون از انبوه جمعیت در مراسم تشییع پیکر زنده یاد هاشمی رفسنجانی  حکایت می کند، خبرهای شبکه های مجازی از پرواز بالگردها در آسمان تهران خبر می دهند و فیلمبرداری های مکرر از این مراسم باشکوه و حضور وفادارانه مردم در بدرقه پیکر یار دیرین امام. این در حالی است که تلویزیون تنها در یک لحظه اقدام به پخش هوایی از مراسم کرد که گویای حضور باشکوه مردم دارد و نشان از وفاداری مردم به آرمان های انقلاب و روش و منش آیت الله هاشمی.
همانطور که علي مطهری گفته بود؛صداوسیما در حیات آقای هاشمی رفتار درستی با او نداشت.اینطور نباید باشد که هر کس بمیرد، از او تجلیل کنند و در زمان حیاتش بایکوتش کنند. اما شیوه انعکاس مراسم توسط صدا و سیما حاکی از چرخیدن در بر همان پاشنه قدیم است. شگفت آنکه خبر های خود صدا و سیما از زبان مجریان نشان می دهد به دلیل انبوه جمعیت در حرم امام  امکان خاکسپاری تا سه ساعت دیگر ممکن نیست اما تصاویر صداسیما از درون حرم است که جمعیت چندانی ندارد حال آنکه در بیرون حرم انبوه جمعیت مانع خاکسپاری به موقع است. به راستی چرا صدا و سیما نقش مردمی خود را ایفا نمی کند؟!


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/special-news/273