پنجشنبه 1398/01/29

قیمت نفت خام ۱ درصد جهش کرد

  • کد خبر: ۶۱۸۰۵۹
  • تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۱ ق.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: اقتصادی
کاهش تولید ونزوئلا و ایران و درگیری‌های لیبی بازار را به سوی کمبود عرضه نفت پیش می‌برد و همین موجب شد قیمت نفت ۱ درصد جهش کند.
قیمت نفت خام ۱ درصد جهش کرد  در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران)، کاهش تولید ونزوئلا و ایران و درگیری‌های لیبی بازار را به سوی کمبود عرضه نفت پیش می‌برد و همین موجب شد قیمت نفت ۱ درصد جهش کند. این در حالی بود که داده‌های اقتصادی چین نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد جهان را کاهش داد.

دلار هم در برابر یورو به پایین‌ترین سطح خود در بیش از ۲ هفته اخیر دست یافت که باعث شد نفت برای خریدارانغیردلاری ارزان‌تر تمام شود و تقاضا بالا برود.

در پایان معاملات روز جمعه، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت ، ۷۲ سنت یا ۱.۰۲ درصد جهش کرد و به ۷۱.۵۵ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، در پایان معاملات، با ۳۱ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش، در ۶۳.۸۹ دلار بسته شد.

هر دو بنچ‌مارک به سود هفتگی حدود ۱ درصدی دست یافتند. این سومین هفته سود متوالی برای برنت و ششمین هفته رشد متوالی نفت خام تگزاس غرب آمریکا است.

طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز، شرکت‌های نفت ی آمریکایی، این هفته برای دومین هفته پیاپی، تعداد چاه‌های فعال این کشور را افزایش دادند و آن را به ۸۳۳ حلقه رساندند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/618059

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها