پنجشنبه 1398/01/29

درس‌هایی که استقلالِ شفر از باخت دربی گرفت

  • کد خبر: ۶۱۸۰۱۶
  • تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۲ ق.ظ
  • مرجع خبر: ورزش سه
  • گروه خبر: ورزشی
آبی پوشان تهرانی در دیدار با الهلال هر چند تیم برتر زمین نبودند اما توانستند با برد زمین را ترک کنند.
مقایسه آماری آنچه در دربی رخ استقلال ی ها در زمین انجام دادند و اتفاقات دیدار با الهلال با نتایج پایانی این دو مسابقه حساس نشان می دهد که آبی ها به خوبی توانستند با تعیین استراتژی مناسب، برنده این مسابقه باشند.

استقلال در در دیدار بر خلاف دیدار با الهلال، تیم برتر زمین بود، کرنرهای بیشتری زد، ضربات در چهار چوب وخارج چهار چوب بیشتری داشت و مالکیت این تیم از حریف بیشتر بود و در واقع در شرایطی که تصور می کرد تیم برتر زمین است اما در پلن مورد نظر قرمزها و برانکو گرفتار شده بود و در نهایت با یک ضربه ایستگاهی، شکست خورد تا بازی بزرگ را ببازد.

تیم شفر اما در دیدار با الهلال با انتخاب استراتژی مناسب و با توجه به شریط تیم حریف، برنده شد.

استقلال در این دیدار یک هافبک دفاعی بیشتر نسبت به دیدارهای قبلی داشت و در خط حمله از عناصر سرعتی که قابلیت پرس بیشتری دارند بهره برد تا نشان دهد خیلی نمی خواهد مانند دیدارهای قبلی بازی کند.

آبی ها هر چند به دنبال برد بودند اما می دانستند الهلال زیر فشار است و به همین دلیل ترجیح دادند تا بازی را متفاوت از حریف آغاز کنند؛ همانند آنچه برانکو در دربی اتخاذ کرد و با توجه به میل شدید استقلال به برد، سیاست متفاوتی داشت.

استقلال در این دیدار بر خلاف دربی به خوبی از فرصت های خود روی ضربات ایستگاهی بهره برد و همانند کاری که حریف آنها 10 فروردین انجام داد، بر سر حریف نامدار خود آور.د.

شجاعت شفر در انتخاب این ترکیب و استراتژی در روزی که او و تیمش به شدت تحت فشار بودند، برگ برنده این دیدار برای آبی ها بود و سرمربی استقلال در روزی که حکم قطعی برای عدم موفقیت او در بازی های بزرگ صادر شده بود، با سیاستی صحیح روی این نظریه خط بطلان کشید تا نشان دهد همچنان قصد دارد چهره ای محبوب برای آبی ها و تاثیر گذار در فوتبال ایران باشد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/618016

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها