پنجشنبه 1398/01/29

آمریکا سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دهد، اقدام متقابل می‌کنیم

  • کد خبر: ۶۱۸۰۱۰
  • تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۸ ب.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: سیاسی
علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 19 فروردین) این کمیسیون، گفت:این جلسه با حضور ظریف؛ وزیر خارجه برای بررسی آخرین تحولات سیاست خارجی و برنامه‌ها و اقدامات دستگاه دیپلماسی برگزار شد.
آمریکا سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دهد، اقدام متقابل می‌کنیم علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 19 فروردین) این کمیسیون، گفت:این جلسه با حضور ظریف ؛ وزیر خارجه برای بررسی آخرین تحولات سیاست خارجی و برنامه‌ها و اقدامات دستگاه دیپلماسی برگزار شد.

وی افزود: ظریف در این جلسه با اشاره به اعلام آمریکا مبنی بر گنجاندن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، این اقدام احتمالی آمریکا را محکوم و تاکید کرد چنین اقدامی خطرات زیادی ایجاد می‌کند اگر چه جمهوری اسلامی ایران به دنبال تنش نبوده و نیست ولی چنانچه آمریکا چنین تصمیمی بگیرد ایران نیز عمل متقابل خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: وزیر امور خارجه در این راستا درباره اقدامات وزارت خارجه از جمله ارسال یادداشت به سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا توضیح داد.

نجفی ادامه داد: ظریف  با انتقاد از بیانیه اخیر گروه هفت آن را نقض برجام از سوی کشورهای طرف توافقنامه که عضو این گروه هستند، دانست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ظریف در این جلسه سفرهای متقابل اخیر با مسئولان عراقی را تاریخی خواند و دستاوردهای این سفرها از جمله توافق برای لایروبی اروند، توافق برای صدور روادید زیارتی رایگان در روابط دو کشور، تصمیم به توسعه روابط اقتصادی و موارد دیگر را تشریح کرد.

وی اهتمام به تقویت دیپلماسی اقتصادی و بهره‌گیری از ظرفیت روابط با همسایگان، اقدامات بازدارنده آمریکا در ارسال کمک‌های انسان دوستانه به سیل زدگان ایران، تروریسم اقتصادی آمریکا، نقش رژیم صهیونیستی، آخرین وضعیت اجرای اینستکس، طرح مجلس برای تروریست خواندن نیروهای نظامی آمریکا در منطقه در صورت اقدام احتمالی آمریکا علیه سپاه را از دیگر مواردی عنوان کرد که از سوی وزیر خارجه و اعضای کمیسیون امنیت ملی در این جلسه مطرح شده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/618010

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها