پنجشنبه 1398/01/29

پوند، بازنده ماجرای برگزیت

  • کد خبر: ۶۱۷۶۴۹
  • تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷ ق.ظ
  • مرجع خبر: سایت طلا
  • گروه خبر: اقتصادی
از زمان رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، برگزیت مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت پوند بوده است.

پس از آن که سه نفر از نمایندگان هم حزبی دولت انگلیس در راستای اختلاف دیدگاه با دولت این کشور بر سر نحوه خروج از اتحادیه اروپا از نمایندگی استعفا دادند، ارزش پوند در معاملات امروز کاهشی شد. نخست وزیر انگلیس به بروکسل سفر کرده است تا در دیدار با مقامات اتحادیه اروپا، جایگزینی بهتر برای توافق قبلی پیدا کند. در معاملات امروز هر پوند به ۱.۳۰۱۲ دلار کاهش یافت تا بار دیگر در معرض ورود به کانال پایین‌تر از ۱.۲۹ دلاری قرار گیرد.
نوسانات اخیر پوند بار دیگر نشان داد که ارزش سومین ارز مهم دنیا تا چه حد به مساله برگزیت گره خورده است. انگلیس تا ۲۹ این ماه قرار است اتحادیه اروپا را ترک کند.تصمیم خودروسازی هوندا به تعطیلی کارخانه خود در انگلیس نیز از دیگر عوامل کاهش ارزش پوند مطرح می‌شود. در برابر سایر ارزها، هر پوند به ۱.۱۵۱۳ یورو، ۹۲.۸۹۷۰ روپیه هند، ۱.۸۲۲۵ دلار استرالیا، ۱.۷۲۱۷ دلار کانادا، ۱.۳۰۶۹ فرانک سوییس، ۱۴۴.۸۳۹۷ ین ژاپن و ۸.۷۹۵۴ یوان چین معامله شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617649

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها