پنجشنبه 1398/01/29

قیمت طلا در اطراف بالاترین قیمت 10 ماه گذشته در نوسان است

  • کد خبر: ۶۱۷۶۲۹
  • تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: سایت طلا
  • گروه خبر: اقتصادی
قیمت طلا در بازارهای جهانی با خوش‌بینی ایجاد شده در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین، به 1329.70 دلار در هر اونس رسید.

با خوش‌بینی ایجاد شده در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین که از جذابیت طلا کاست، قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی بالاترین رقم 10 ماه گذشته در نوسان است.

هر اونس طلا با 2.81 دلار افزایش 1329.70 دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها روز گذشته به 1327.64 دلار در هر اونس، بالاترین رقم از 25 آوریل رسید.

دور جدید مذاکرات میات پکن و آمریکا برای حل اختلافات تجاری اواخر امروز طی یک هفته در واشنگتن انجام می‌شود.

هلن لائو، تحلیلگر اوراق قرضه گفت: «اگر پیشرفتی در مذاکرات تجاری وجود داشته باشد، اشتها برای ارزهای بازارهای نوظهور افزایش خواهد یافت و دلار آمریکا تضعیف خواهد شد.» وی افزود دلار جذابیت امنیت خود را از دست خواهد داد که این امر باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.

نتیجه آخرین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد و راهنمایی در مورد احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی ارائه خواهد داد.

قیمت طلا در سال جاری تاکنون به علت انتظار برای توقف چرخه نرخ بهره و امیدواری برای توافق میان آمریکا و چین، 3.3 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617629

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها