پنجشنبه 1398/01/29
اول اصلاح زیرساخت‌ها، بعد سرمربی جدید برای تیم ملی

باقری: نباید برای قهرمانی روی پرسپولیس فشار ایجاد کرد

  • کد خبر: ۶۱۷۵۱۱
  • تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۹ ب.ظ
  • گروه خبر: ورزشی
مربی باشگاه پرسپولیس می‌گوید اضافه شدن بازیکنان جدید مثل بودیمیر یا سروش رفیعی و مهدی شیری تا حدودی کارشان را تغییر می‌دهد.
کریم باقری یکی از ارکان موفقیت پرسپولیس در سال‌های اخیر است. او به بهترین شکل ممکن، اتحاد را بین بازیکنان و کادر فنی بالا برده و نسبت به تمام مدعیان مربی‌گری در پرسپولیس بی‌حاشیه‌تر و بدون سر و صداست. در ادامه تازه‌ترین صحبت‌های او را می‌خوانید.

از بحران عبور کردیم
در یک‌سال گذشته به خاطر کمبود بازیکن و شرایطی که وجود داشت، به شدت اذیت شدیم. مسابقات فشرده از یک‌سو و همچنین شرایط تیم‌مان از طرف دیگر، همه را آزار داد ولی خدا را شکر همه چیز تمام شده و با موفقیت از شرایط بحرانی و روزهای دشواری که داشتیم، عبور کردیم. حالا با اضافه شدن یکسری بازیکن جدید می‌توانیم وضعیت بهتری برای خودمان بسازیم و برای قهرمانی تلاش کنیم.

باید رو به جلو حرکت کنیم
تیمی مثل پرسپولیس همیشه باید آماده کسب برد و ماندن در کورس قهرمانی باشد. این وضعیت، کار همه را سخت می‌کند به‌خصوص در این فصل که حریفان قدرتمندی هم داریم ولی ما باید برای شاد کردن دل هواداران، هر کاری که لازم است را انجام بدهیم و رو به جلو حرکت کنیم. الان سپاهان، پدیده و پرسپولیس در کورس هستند؛ فقط یک اشتباه و از دست دادن یک امتیاز می‌تواند شرایط را تغییر بدهد. البته تراکتورسازی و استقلال هم مدعی قهرمانی هستند و باید منتظر آن‌ها هم باشیم.

در رشت به هدف‌مان رسیدیم
فعلاً که اتفاق خاصی رخ نداده، ما فقط یک بازی انجام دادیم که در آن، چون احتیاج به برد داشتیم، باید تهاجمی کار را دنبال می‌کردیم. خدا را شکر به هدف‌مان هم رسیدیم و با یک تعویض به موقع و استفاده از تاکتیک‌هایی که به بازیکنان دیکته شده بود، بازی را بردیم.

بازیکنان جدید همه چیز را تغییر می‌دهند
اضافه شدن بازیکنان جدید می‌تواند شرایط‌مان را عوض کند. مثلاً شاید بودیمیر یا سروش رفیعی و مهدی شیری تا حدودی کارمان را تغییر بدهند ولی با همان قدرت گذشته به لیگ برمی‌گردیم و دنبال قهرمانی هستیم.

نباید فشاری روی پرسپولیس باشد
من می‌دانم در ماه‌های آینده بازی‌های پشت سر هم و سختی در انتظارمان است ولی امیدواریم مورد حمایت بیشتر از سوی هواداران قرار بگیریم و باز هم جشن قهرمانی برگزار کنیم. هدف‌های‌مان مشخص است و می‌خواهیم به همه این اهداف برسیم. البته این را هم بگویم که نباید برای قهرمانی، هیچ فشاری روی پرسپولیس باشد ولی مطمئناً همه بازیکنان می‌خواهند قهرمانی سوم را به دست بیاورند.

گل‌محمدی تیم خوبی دارد
پرسپولیس برای بازی با پدیده مشهد کار سختی دارد ولی ما تمرینات‌مان را دنبال می‌کنیم و از حریف نیز، شناخت خوبی به دست آورده‌ایم. یحیی گل‌محمدی، تیمی خوب و مدعی دارد ولی ما هم مقابل تماشاگران می‌خواهیم ۳ امتیاز را بگیریم و به همین خاطر با تمام وجود به میدان می‌رویم.

هواداران بیایند
از طرفداران پرسپولیس دوباره دعوت می‌کنم در روز چهارشنبه خودشان را به ورزشگاه آزادی برسانند و از این تیم حمایت کنند. تیم ما پر از بازیکنان خوب و قدرتمند است که اگر باز هم مورد حمایت و تشویق طرفداران قرار بگیرد، می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

صحبت از گذشته بیهوده است
متأسفانه به خاطر اشتباهاتی که تیم ملی داشت، حذف شدیم و حالا هم صحبت کردن در مورد گذشته بیهوده است. امیدوارم برنامه‌ریزی درستی برای آینده داشته باشیم تا دیگر هیچ‌وقت به این شکل غافل‌گیر نشویم. فرصت خوبی را از دست دادیم ولی نباید ناامید باشیم و از همین امروز برای موفقیت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم.

نباید عجله کنیم
برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی نباید عجله کنیم. اول باید زیرساخت‌ها درست شود و سپس دنبال سرمربی جدید باشیم. هر مربی نامداری را هم بیاوریم، وقتی شرایط و زمینه موفقیت را نداشته باشیم، موفق نمی‌شویم.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617511

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها