پنجشنبه 1398/01/29
محمدجواد کولیوند: مگر مقام معظم رهبری در ماجرای قم نگفتند من با این رفتارها مخالف هستم

نماینده کرج: آقای امام‌جمعه! حرکت کردن خلاف نظر رهبری شرعی است؟

محمدجواد کولیوند در واکنش به حواشی لغو سخنرانی علی لاریجانی در کرج گفت: امام جمعه نقش پدر معنوی را برای یک شهر و استان بازی می کند اما ایشان این کار را نکردند. مگر ۲۲ بهمن تنها برای عده ای خاص است؟ ۲۲ بهمن برای همه مردم است به ویژه این مراسم ۲۲ بهمن که ترامپ هم به دنبال آن است که بگوید ما توانستیم در آن اختلال ایجاد کنیم.

به دنبال حواشی لغو سخنرانی علی لاریجانی در مراسم ۲۲ بهمن کرج  همچنان اظهار نظرها و واکنش ها به امام جمعه کرج و آنچه رخ داد ادامه دارد. هرچند روز گذشته علی مطهری نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و از مقامات مسوول خواست تا موضوع را پیگیری کند اما امروز هم بار دیگر رد پای این اتفاق در تذکرات نمایندگان مشاهده شد، تا جایی که مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس در تذکری گفت: «کسانی که اعتقاد، باور، اخلاق و دین را به ما درس می دهند ،کاری نکنند که ما انعکاس خلاف این باورها را در جامعه ببنیم. اگر رهبر معظم انقلاب نسبت به این مساله اظهار نظر بفرمایند، ممنون ایشان خواهیم بود تا انسجام و وحدت حفظ شود و هر کسی در جای خود، کار خود را انجام دهد.» او همچنین از شورای سیاست گذرای ائمه جمعه خواست تا موضوع را پیگیری کند.

پس از مسعود پزشکیان مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران گفت: «اگر جایی به رئیس مجلس توهین شود، اقدام بدی است اما بسیاری از مراکز استان ها افرادی را برای سخنرانی می آورند که صددرصد ضد دولت و ضد حرکت انقلابی باشند.»

با تندروی به جایی نمی رسیم

درست یک روز بعد از حواشی لغو سخنرانی لاریجانی زمزمه هایی مطرح شد که امام جمعه کرج تحت فشارهایی این صحبت را مطرح کرده است موضوعی که از سوی نماینده مردم کرج در مجلس تکذیب شد. محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج در این رابطه  گفت:« اصلا موضوع فشار مطرح نیست. داستان از این قرار است که تعدادی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی و دانشگاه آزاد به محل نماز جمعه می آیند و طوماری را در معرض امضای نمازگزاران می گذارند و مبنای آن این است که آقای لاریجانی برای سخنرانی در مراسم ۲۲ بهمن نباید به کرج بیاید. نکته اینجا است که در این مقطع حساس که چهلمین سال انقلاب است و رهبر معظم انقلاب دائما در جهت وفاق عمومی و وحدت ملی صحبت می کند و از جهتی سران قوا برای رسیدگی به وضعیت بغرنج اقتصادی با هم در حال اتخاذ تصمیماتی هستند که فرمانده کل قوا مطرح می کنند تصمیمات سران قوا عین تصمیمات من است. در چنین شرایطی چه لزومی دارد چنین صحبت هایی مطرح شود؟!»

او ادامه می دهد:« اگر قرار است آقای لاریجانی کرج هم نیاید و امام جمعه در این مورد نظری دارد می توانست در خفا آن را با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با حاج آقای جنتی و آقای لطفی صحبت کنند و نظرش را اعلام کند. چرا در خطبه هایشان اعلام می کنند که کار دوستان برای اعتراض به سخنرانی علی لاریجانی کار جایزی است؟»

کولیوند خطاب به امام جمعه می گوید:«حال که تشخیص مسائل شرعی با شماست آیا این رفتارها را جایز دانستن و خلاف نظر رهبری عمل  کردن هم شرعی است؟! اگر واقعا در مسائل شرعی تشخیص امام جمعه ما این بوده است که رفتار این افراد جایز است باید پرسید حرکت کردن بر خلاف نظر رهبری هم جایز و شرعی است؟ او ادامه می دهد: مگر مقام معظم رهبری در ماجرای قم نگفتند من با این رفتارها مخالف هستم چرا امروز خود امام جمعه دست به چنین رفتارهایی می زند؟ »

او می گوید: «به نظرم ایشان اصلا تحت فشار نبودند بلکه ایشان می توانستند مدیریت صحیح تری داشته باشند »

کولیوند در پاسخ به این سوال که آیا این تضاد میان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و امام جمعه در یک امر کوچک برای شهری مانند کرج مشکلاتی ایجاد نمی کند می گوید:« همانطور که گفتم امام جمعه نباید تریبون حکومتی یک کشور را در اختیار چنین فضایی قرار دهد. در این راستا یا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور می پذیرفت و آن را لغو می کرد و یا اینکه این سخنرانی به قوت خود باقی می ماند ایشان هم صحبت های خود را مطرح می کردند.»

نماینده کرج با بیان اینکه این رفتارها بعد از چهل سال که از انقلاب اسلامی می گذرد اصلا جایز نیست می گوید:« این رفتارها کجا درس اخلاق و همدلی است؟! این خسارت بزرگی برای کشورمحسوب می شود.»

کولیوند در پاسخ به سوالی دیگر درباره بیانیه یک تشکل علیه لاریجانی و استفاده از واژه «وصله ناجور» گفت: تشخیص «آدم ها» مگر کار یک نفر است؟! مگر می شود چند نفر بگویند وصله ناجور و دیگران بپذیریند؟!

او همچنین گفت: امام جمعه نقش پدر معنوی را برای یک شهر بازی می کند تا مردم یک شهر از هم دور نشوند اما ایشان این کار را نکردند. مگر ۲۲ بهمن تنها برای عده ای خاص است؟ ۲۲ بهمن برای همه مردم است به ویژه این مراسم ۲۲ بهمن که ترامپ هم به دنبال آن است که بگوید ما توانستیم در آن اختلال ایجاد کنیم.

نماینده کرج افزود: من فکر می کنم وضعیت ما وضعیت خوبی نبود و به نظرم در حق آقای لاریجانی جفا شد.

کولیوند در پاسخ به این سوال که آیا این اتفاق تکرار سال ۹۱ و ماجرای قم نبود گفت: «من نمی خواهم این موضوع را به ماجرای سال ۹۱ مرتبط کنم اما معتقدم تندروی ها باید مدیریت شود. یادمان باشد ما با تندروی به جایی نمی رسیم.»


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617499

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها