چهارشنبه 1398/02/04

گرفتار شدن ۹ نفر داخل آسانسوری در سعادت‌آباد

آتش‌نشانان ۹ نفر را که داخل یک آسانسور در منطقه سعادت‌آباد گرفتار شده بودند، نجات دادند.
ساعت 22:10 شب گذشته در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر گرفتار شدن چند نفر داخل آسانسور در منطقه سعادت‌آباد، خیابان کوهستان، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به‌سرعت زنگ ایستگاه 58 را به‌همراه گروه امداد نجات سه به‌صدا درآورد و آتش‌نشانان بی‌درنگ به محل حادثه اعزام شدند.

گرفتار شدن ۹ نفر داخل <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>آسانسور</a>ی در سعادت‌آباد

محمد مؤمن؛ افسر آماده منطقه دو عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: با بررسی محل حادثه مشخص شد در پی بروز نقص فنی و عمل کردن ناگهانی ترمزهای اضطراری، کابین آسانسور به‌یک‌باره متوقف شد و تعدادی از شهروندان داخل آن گرفتار شدند.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از قطع سیستم برق آسانسور، با استفاده از لوازم نجات اقدام به همسطح‌سازی کابین با طبقه همکف کرده و سپس محبوسان (چهار زن و پنج مرد) را به‌سلامت از داخل کابین آسانسور خارج کردند.

مؤمن علت این حادثه را عمل کردن ترمز اضطراری کابین آسانسور به‌دلیل اعمال بار بیش از ظرفیت و در نتیجه بالا رفتن سرعت حرکت کابین اعلام کرد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617469

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها