پنجشنبه 1398/01/29

آمریکا از شهروندانش خواست ونزوئلا را ترک کنند

  • کد خبر: ۶۱۷۴۲۵
  • تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۷ ق.ظ
  • مرجع خبر: خبرآنلاین
  • گروه خبر: سیاسی
وزارت خارجه آمریکا به کارکنان غیرضروری خود در ونزوئلا دستور ترک این کشور را داده و از شهروندان خود هم خواست این کشور را ترک کنند.
وزارت خارجه آمریکا به کارکنان غیرضروری خود در ونزوئلا دستور ترک این کشور را داده و از شهروندان خود هم خواست این کشور را ترک کنند.

پیش از این نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا دستور تعطیلی سفارتخانه و دفاتر کنسولی این کشور در آمریکا را صادر کرده بود.

این در حالی است که خوان گوایدو، رئیس شورای ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور روز چهارشنبه خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور معرفی و سپس سوگند یاد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور در بیانیه‌هایی مداخله‌جویانه از این تصمیم استقبال کرده و گویدا را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور روز چهارشنبه در یک سخنرانی در جمع هوادارانش ضمن اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده خاک این کشور را ترک کنند. او گفت آمریکا در ونزوئلا کودتا به راه انداخته است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617425

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها