دوشنبه 1397/12/27

غایبان جلسه امروز مجمع تشخیص چه کسانی بودند؟

  • کد خبر: ۶۱۷۲۶۱
  • تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: خبرآنلاین
  • گروه خبر: سیاسی
ایرناپلاس نوشت: جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام میزبان حضور یک مهمان، یعنی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و غیبت هفت نفر از اعضای حقیقی و حقوقی بود.
امروز نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی برگزار شد. جلسه‌ای که با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری به‌عنوان معارفه رئیس جدید تلقی شد.

البته این جلسه غایبانی نیز داشت. حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهوری که از ابتدای سال جاری تاکنون در جلسات مجمع شرکت نکرده است، امروز نیز به مجمع نیامد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری و محمود احمدی‌نژاد از اعضای حقیقی مجمع نیز امروز از غایبان بودند. البته احمد توکلی دیگر عضو حقیقی مجمع که عموماً در همه جلسات مجمع حاضر است، امروز به جرگه غایبان پیوسته است. آیت‌الله حسن صانعی دیگر عضو حقیقی غایب در جلسه امروز بود.

علاوه بر این‌ها، فقهای شورای نگهبان که اعضای حقوقی مجمع به‌شمار می‌روند؛ آیت‌الله محمد مومن که در بستر بیماری است و آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی به جلسه امروز مجمع نرسیدند.

هفته پیش رهبر انقلاب اسلامی آیت‌الله صادق آملی لاریجانی را به سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کردند. البته آیت‌الله آملی لاریجانی، پیش از این کمتر در جلسات مجمع حاضر می‌شد و معمولاً در فهرست غایبان جای می‌گرفت.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617261

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها