شنبه 1398/01/03

سکه چقدر حباب دارد؟

با وجود کاهش بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی، قیمت انواع مسکوکات طلا در بازار تهران حباب دارد و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به فروش می رود.

بهای این فلز زرد پس از پشت سر گذاشتن روند افزایشی، سیر نزولی خود را آغاز کرده و اکنون به قیمت ۱۲۸۵ دلار در هر اونس رسیده است؛ بنابراین بهای هر مثقال طلا در بازار تهران یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار به ۳۳۲ هزار و ۴۲۴ تومان قیمت گذاری می شود.
با این حال، بهای مسکوکات طلا همچنان در بازار حباب دارد؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم سه میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، هر نیم سکه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، هر ربع سکه یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و هر سکه گرمی ۶۴۰ هزار تومان فروخته می شود.
در بازار ارز نیز صرافی های بانکی هر یورو را با نرخ ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان و هر دلار آمریکا ۱۰ هزار و ۵۹۵ تومان می فروشند.


در سامانه سنا نیز پنجشنبه گذشته (سیزدهم دی ماه) میانگین فروش هر یورو ۱۲ هزار و ۴۸۳ تومان و هر دلار آمریکا ۱۰ هزار و ۷۳۱ تومان بود؛ در سامانه نیما حواله یورو به طور میانگین ۹ هزار و ۵۲۹ تومان به فروش رفت اما هیچ معامله ای بر پایه دلار در نیما ثبت نشده است.
نرخ ها در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله های ارزی مبادله می شود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617259

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها