شنبه 1398/01/03

انتقاد آیت‌الله سبحانی از مهریه‌های سنگین بانوان/ بخشی از مشکلات کشور از ناحیه بانک‌هاست

  • کد خبر: ۶۱۷۲۲۶
  • تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: خبرآنلاین
  • گروه خبر: سیاسی
مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از شرایط فرهنگی در کشور گفت: وضعیت اخلاق و فرهنگ دینی در کشور تأسف‌آور و روزبه‌روز تقوا و حجاب زنان ضعیف‌تر می‌شود.

آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به تأکیدات اسلام در زمینه اقتصاد اظهار داشت: اقتصادی موضوعی زیربنایی نبوده و اقتصاد اصلی در اسلام بوده و در ابواب فقهی شاهد بحث‌های مختلف اقتصادی هستیم.

وی با تأکید بر نگارش کتاب‌های مختلفی در زمینه اقتصاد با محوریت آموزه‌های دینی ابراز کرد: بخش قابل‌توجهی از مشکلات کشور مرتبط با بانک‌هاست و آنها وام‌هایی به مردم داده که آنان قدرت بازگرداندن آن را در شرایط امروز کشور ندارند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: بسیاری از وام‌گیرندگان نمی‌توانند مبالغ خود را برگردانند و بانک‌ها در این شرایط بیشتر باید به حوزه تولید توجه داشته و پس از آن تسهیلات ارائه کنند.

وی با انتقاد از مهریه‌های سنگین بانوان و افزایش آمارهای طلاق تصریح کرد: بسیاری از این مشکلات ریشه در مسائل اقتصادی دارد و باید به آمار تولید در کشور توجه بیشتری شود تا مشکلات کشور رفع شود.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنی دشمنان در بسیاری از موارد منجر به خیر و نیکی می‌شود، عنوان کرد: اگر دشمن نبود ما در حوزه نظامی به این پیشرفت‌ها نمی‌رسیدیم و اگر در حوزه اقتصادی نیز باید بتوانیم دستاوردهای مهمی را رقم زده تا جامعه از سختی خارج شود.

وی با انتقاد از شرایط فرهنگی در کشور و با ابزار نگرانی از این مسائل یادآور شد: وضعیت اخلاق و فرهنگ دینی در کشور تأسف‌آور و روزبه‌روز تقوا و حجاب زنان ضعیف‌تر می‌شود و با بی‌حجابی فساد افزایش‌یافته و برای کشور مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

آیت‌الله سبحانی اضافه کرد: هیئت دولت باید به موضوع حجاب نگاهی ویژه داشته باشد و باید آموزه‌های اسلامی در جمهوری اسلامی موردتوجه قرار گیرد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617226

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها