شنبه 1398/01/03

اولین بار چه کسی در فوتبال ایران از کلمه"کروکودیل" استفاده کرد؟

  • کد خبر: ۶۱۷۲۲۲
  • تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: خبرآنلاین
  • گروه خبر: ورزشی
استفاده کی‌روش از کلمه کروکودیل فوتبال ایران را وارد حاشیه جدیدی کرده است اما این برای اولین بار نیست که یک سرمربی در تیم‌ملی از این کلمه استفاده می‌کند.
اولین بار هفده سال قبل، پس از ناکامی تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۲ میرسلاو بلاژویچ، سرمربی وقت تیم ملی در برنامه نود، در پاسخ به مخالفان خود از «کروکودیل» استفاده کرد! 
در آن دوره، خبرورزشی، پرتیراژترین روزنامه ورزشی اوایل دهه هشتاد، منتقد و مخالف سرسخت بلاژویچ بود و حتی در نوشتن نام صحیح این مربی به گونه‌ای دیگر عمل می‌کرد و او را بلازویچ خطاب می‌کرد. البته در نقطه مقابل روزنامه نوپای جهان فوتبال خود را حامی سرمربی کروات می‌دانست. تنش‌ها و دعواهایی که بر عملکرد تیم ملی تاثیر داشت و متاسفانه بلاژویچ (چیرو) انرژی زیادی برای این حاشیه‌ها هدر ‌داد و هرگز حاضر نشد از نبرد با مخالفان رسانه‌ای خود دست بردارد. حتی در نقد عملکرد صفایی فراهانی در فدراسیون فوتبال می‌توان به این مقطع اشاره کرد که مهندس هرگز نتوانست بلاژویچ را در این جدل‌های بیهوده مدیریت کند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617222

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها