شنبه 1398/01/03
با سابقه ۲۰۰ ایفای نقش مختلف؛

بازیگر نقش لیندون جانسون درگذشت/ پرکار در سینما، تئاتر و تلویزیون

دونالد موفات بازیگر پرکار نقش‌های فرعی که در بیش از ۲۰۰ نمایش برادوی، فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده بود، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.
بازیگر نقش لیندون جانسون درگذشت/ پرکار در سینما، تئاتر و تلویزیون دونالد موفات (Donald Moffat) بازیگر پرکار نقش‌های فرعی که در بیش از ۲۰۰ نمایش برادوی، فیلم و سریال تلویزیونی در طول نزدیک به پنجاه سال فعالیت بازیگری به ایفای نقش پرداخته بود براثر عوارض ناشی از سکته در سن ۸۷ سالگی درگذشت. دختر موفات این خبر را به نیویورک‌ تایمز اعلام کرد.

موفات سال ۱۹۳۰ در انگلستان بدنیا آمد. او بازیگری را در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک در لندن فرا گرفت. وی پیش از آنکه در سال ۱۹۵۶ به آمریکا برود در تئاتر اولد ویک بازیگری را آغاز کرده بود.

موفات در سال ۱۹۶۷ برای ایفای نقش در نمایشهای «مرغابی وحشی» و «درست است اگر فکر می کنید حق باشماست» در برادوی نامزد جایزه تونی بهترین بازیگر مرد شد.

دونالد موفات در سینما بیشتر برای بازی در فیلم‌های «مردان واقعی» (۱۹۸۳) در نقش لیندون جانسون رییس‌جمهور سابق آمریکا، «موجود» (۱۹۸۲) ساخته جان کارپنتر در نقش فرمانده قرارگاه و نیز «تهدید فوری و آشکار» (۱۹۹۴) در نقش یک رییس‌جمهور فاسد، شناخته می‌شود.

او همچنین در تلویزیون در مجموعه‌های «گالری شبانه»، «بال غربی» و «نظم و قانون: محاکمه با هیات منصفه» بازی کرده است.

از این بازیگر، همسر، چهار دختر، ۱۰ نوه و سه نتیجه به جا مانده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/617055

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها