شنبه 1398/01/03

رئیس بانک مرکزی ایران به اردوغان چه گفت؟

پنجمین شورای روابط راهبردی ایران و ترکیه، امروز 29 آذرماه با حضور روسای جمهور و برخی مقامات دو کشور در آنکارا برگزار شد.

رئیس بانک مرکزی ایران به اردوغان چه گفت؟

عبدالناصر همتی ، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران که در این جلسه حضور داشته است، در این باره گفت: در این جلسه راه‌های توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور با هدف رساندن حجم مبادلات به 30 میلیارد دلار بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه به آقای اردوغان گفتم که روابط بانکی، کلید اصلی این راهبرد است و ما شدیدا در این زمینه گله‌مندیم و اگر موانع بانکی برطرف نشود، از هدف راهبردی دور خواهیم شد.
رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تایید این موضوع توسط رئیس‌جمهور ترکیه، اظهار کرد: رئیس‌جمهور ترکیه این نکته را قبول داشت و بر رفع هرچه سریع‌تر موانع تاکید کرد و عزم دولت‌شان را در این زمینه بیان کرد.
همتی ادامه داد: با توجه به جلسات تخصصی که بعد از جلسه شورا داشتیم و توافقاتی که انجام شد، آینده بسیار خوبی برای روابط تجاری و بانکی دو کشور انتظار دارم.
به گزارش ایسنا، پیش از این روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده بود که در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با همتای ترکیه‌ای خود گسترش روابط بانکی ایران و ترکیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/616928

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها