شنبه 1398/01/03

پاکستان مدعی بازداشت ۷ ایرانی شد

  • کد خبر: ۶۱۶۹۲۲
  • تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۳ ب.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: سیاسی
پاکستان‌تودی گزارش کرده است که آژانس فدرال بازرسی این کشور هفت تن از افرادی را که ادعا شده است ایرانی بوده و دارای اوراق هویت و پاسپورت جعلی پاکستانی بوده‌اند، در فرودگاه تربت این کشور به هنگام رسیدن از بحرین بازداشت کرده است.

 <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> پاکستان 
</a> مدعی بازداشت ۷ ایرانی شد

این در حالی است که روزنامه دیلی‌ پاکستان در خبری نوشت، آژانس فدرال بازرسی این کشور در روز چهارشنبه پنج ایرانی اهل شهر تربت بلوچستان در پاکستان را که دارای پاسپورت‌های پاکستان ی واوراق هویت بوده‌اند، بازداشت کرد.

به ادعای یکی از مقامات آژانس فدرال بازرسی پاکستان ، این افراد در فرودگاه تربت در حالی که با پاسپورت‌های پاکستان ی از بحرین رسیده بودند، بازداشت شدند. آن‌ها از سال ۲۰۱۴ با پاسپورت‌های جعلی پاکستان ی در حال رفت‌وآمد به بحرین بوده‌اند.

پلیس بحرین ، تعدادی از افراد پاکستان ی را در جولای ۲۰۱۸ به اتهام مرتکب شدن جرمی بازداشت کرده و در منامه به زندان فرستاد.

این مقام آژانس فدرال بازرسی همچنین در این باره ادعا کرد: کنسولگر سفارت پاکستان در سیزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ در بازرسی از این زندان متوجه شد که این افراد مظنون‌ بازداشت شده در واقع ایرانی‌هایی بوده‌اند که پاسپورت پاکستان ی داشته‌اند. به دنبال آن، تمام فرودگاه ‌ها در پاکستان در این باره هشدار داده شده و جزئیات اطلاعات مظنون‌ها در اختیار تمامی نهادهای پاکستان ی قرار گرفت. در نتیجه وقتی در سیزدهم ماه دسامبر تمام این افرادی به فرودگاه تربت رسیدند، به سرعت توسط آژانس فدرال بازرسی دستگیر شدند.

این مقام آژانس فدرال بازرسی پاکستان همچنین تصریح کرد که افراد بازداشت شده ایرانی‌هایی از سیستان و بلوچستان هستند که در گودار و تربت، اوراق هویت و پاسپورت پاکستان ی به آن‌ها داده شده است. اگرچه هویت دقیق این افراد و اینکه به چه دلیل از مدارک جعلی برای سفر کردن استفاده می‌کرده‌اند مشخص نیست.

این اظهارات در حالی مطرح شده‌اند که هنوز درستی آن از سوی مقامات ایراین تایید نشده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/616922

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها