دوشنبه 1398/01/05

افزایش ۷درصدی مرگ ناشی از مسموم شدن با قرص برنج

  • کد خبر: ۶۱۶۵۲۵
  • تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰ ق.ظ
  • مرجع خبر: سلامت نیوز
  • گروه خبر: حوادث
درهفت ماه نخست سالجاری ۸۸ مورد فوت ناشی از مسموم شدن با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش یافته است.
در هفت ماه نخست امسال ۸۸ نفر بر اثر مسموم شدن با قرص برنج جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از مسموم شدن با قرص برنج ۸۲ نفر اعلام شده بود، هفت درصد افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسموم شدن با قرص برنج در هفت ماه، ۵۸ نفر مرد و ۳۰ نفر زن بوده‌اند و در مهرماه سال ۹۷، ۱۹ مورد فوتی بر اثر مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی، چون برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نام‌های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است. این قرص ظرف مدت ۳ تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد بر اثر مرگی دردناک خواهد مرد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/616525

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها