دوشنبه 1398/01/05

احتمال وقوع زلزله بالای ۶ بیشتر در کرمانشاه

  • کد خبر: ۶۱۵۲۲۱
  • تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۷ ب.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: حوادث
رئیس مرکز تحقیقات راخ، مسکن و شهرسازی از احتمال وقوع زلزله با قدرت بالای ۶ ریشتری در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: به دلیل افزایش قیمت‌ها نگرانی از استفاده فولاد و میلگرد غیراستاندارد در ساخت و سالهاست.
احتمال وقوع زلزله بالای ۶ بیشتر در کرمانشاه

محمد شکرچی زاده در آیین اختتامیه نهمین کنفرانس ملی سازه و  فولاد  اظهار کرد: صنعت ساختمان از بُعد انباشت سرمایه و از حیث سهمی که در اشتغال دارد یکی از بزرگترین این صنعت در هر سطحی می‌تواند نقش موثری در توسعه کلان کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای افزایش رقابت پذیری در منطقه باید عنایت ویژه‌ای به ساختمان داشته باشیم افزود: اینکه گفته می‌شود سازه‌های فولاد ی در آتش سوزیاز وضعیت بهتری نسبت به سازه‌های بتنی برخوردار است یا بالعکس چندان مهم نیست باید بگوییم کدام یک از این ۲ جواب مناسبی در آتش سوزی‌ها با توجه به قوانین ضوابط و دستورالعمل‌ها از خود نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز باید از سازه‌های کامپوزیتی در ساخت و ساز‌ها استفاده کنیم به عبارت دیگر می‌توانیم از همراهی خوب فولاد و بتن در ارتقاء ساختمان‌ها استفاده کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات راه  مسکن و شهرسازی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه تعداد زلزله ‌های کشور نسبت به گذشته به دلایل زمین شناسی به طرز قابل توجهی افزایش یافته است گفت: این وضعیت در منطقه کرمانشاه بیشتر مشاهده می‌شود. به دلیل خمیدگی زاگرس منطقه‌ای خاص احتمال وقوع زلزله ‌های با قدرت بیش از ۶ ریشتر در این منطقه وجود دارد.

شکرچی زاده یادآور شد: سازه‌های بتنی در زلزله کرمانشاه سربلند بیرون نیامدند و نقد‌هایی به روش و عملکرد‌ها وارد است. ضمن اینکه سازه‌های فولاد ی نیست آنطور که باید و شاید رفتار مناسبی در  زلزله  نداشتند.

وی تاکید کرد: یکی از نگرانی‌های حال حاضر ما این است که بعد از افزایش قیمت ‌ها فولاد و میلگرد‌های غیر استاندارد در ساخت و ساز‌ها مورد استفاده قرار گیرد. در این راستا سازمان ملی استاندارد باید به این موضوع به طور جدی بپردازد ضمن اینکه یکی از دغدغه‌های ما در وزارت راه و شهرسازی ارتقای کیفیت ساخت و ساز هاست.

نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد با توجه جدی به اهمیت توسعه صادرات سازه‌های فولاد ی ایران به بازار‌های منطقه پس از دو روز برگزاری و معرفی چهره برجسته و طرح‌های برتر فولاد ی سال کشور به کار خود پایان داد.

ارائه مقالات تخصصی سخنرانی‌های کلیدی داخلی و خارجی، انتخاب و معرفی طرح‌های برتر فولاد ی سال کشور در بخش‌های ساختمانی غیر ساختمانی و پل انتخاب و معرفی چهره برجسته فولاد ی سال کشور انتخاب و معرفی پایان نامه برتر فولاد ی سال کشور پانل تخصصی راهکار‌های کاهش هزینه‌های تولید و توسعه بازار سازه‌های فولاد ی از جمله رویداد‌های تخصصی برگزار شده در کنفرانس مذکور بود.

همچنین پروژه بیمارستان غرب تهران به عنوان طرح برتر فولاد ی سال ۹۷ انتخاب شد نهمین دوره این کنفرانس ملی سازه و فولاد با مشارکت دانشگاه تهران علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی، وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و سخنرانانی از کشور‌های کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک ، مالزی، ژاپن، چین، هند و ترکیه برگزار شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/615221

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها