دوشنبه 1398/01/05

وضعیت مناطق سیل زده پلدختر بحرانی است

فرماندار پلدختر در رابطه با شرایط مناطق سیل زده شهرستان پلدختر، گفت: جاده دسترسی بیش از ۹۰ درصد مناطق عشایری این شهرستان در جریان سیلاب دچار خسارت جدی شد.

وضعیت مناطق <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>    سیل
</a> زده پلدختر بحرانی است

نعمت اله دستیاری اظهار داشت : وضعیت مناطق عشایری این شهرستان به دلیل وقوع سیل اب همچنان بحرانی است. وی، افزود: عشایر مناطق شهرستان پلدختر با نبود جاده دسترسی از لحاظ تامین مایحتاج روزانه و آذوقه و رساندن بیمار خود به مراکز درمانی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه امکانات شهرستان پاسخگوی حجم خسارات ناشی از سیل اب نیست، گفت : مشکلات عشایر به حدی است که نمی توان طی یکی تا دو روز آسیب های وارد آمده در جریان سیل اب را حل کرد.

دستیاری، افزود: روز گذشته ماشین آلات راهسازی از مرکز استان به منطقه گ سیل شده و در آنجا مستقر هستند، تلاش برای بازگشایی جاده دسترسی عشایری شهرستان پلدختر همچنان ادامه دارد.

وی، خاطرنشان کرد: حجم خسارات وارده در جریان بارش های شدید و جاری شدن سیل اب اوایل آذرماه جاری در شهرستان بسیار بالا است و عمده خسارات در بخش جاده های دسترسی روستاها، پل ها و ابنیه ها است.

آب آشامیدنی 64 روستا قطع است

فرماندار پلدختر، به وضعیت حوزه راههای روستایی و عشایری شهرستان اشاره کرد و افزود: جاده روستای «میدان بزرگ» قطع است و پل روستای «پران پرویز» به طور کامل تخریب شده و راه ارتباطی این روستا قطع است.

دستیاری، گفت: سیل اب آب آشامیدنی ۶۴ روستا شهرستان را قطع کرد که با زحمات و تلاش شبانه روزی مشکل این روستاها حل شد، اما به زیر ساخت های شهرستان خسارت وارد شده است.

وی، افزود: سیل اب بخش عمده ای از برق مناطق روستایی را قطع کرد که بلافاصله اکیپ های شرکت توزیع برق وارد عمل شدند و مشکل را حل کردند اما خسارت وارده به زیرساخت های برق رقم بالایی است.

فرماندار پلدختر، خاطرنشان کرد: روز گذشته از مناطق عشایری آسیب دیده از سیل اب شهرستان که راه ارتباطی آنها قطع است، بازدید به عمل آمد و با کمک هلال احمر و همکاری امور عشایر در آن مناطق اقلام کمکی شامل ست ظروف، اقلام غذایی و ۵۰ کیسه آرد بین ۵۰ خانوار توزیع شد


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/614945

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها