چهارشنبه 1397/12/01

باید حق‌پنداری‌ها را کنار گذاشت

  • کد خبر: ۶۱۴۳۷۸
  • تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: ایسنا
  • گروه خبر: گوناگون
دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی در افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران اظهار کرد: هدف از انجام این مناظرات باید فرهنگ‌سازی علمی و منطقی گفت‌وگو باشد.
باید حق‌پنداری‌ها را کنار گذاشت

دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: هدف از برگزاری این مسابقات این است که پیش از آنکه صرف توان علمی را بسنجیم باید درصدد فرهنگ‌سازی علمی و منطقی گفت‌وگو باشیم که جای آن در کشور خالی است. ما باید در کشور به توافق‌های علمی برسیم  و برنامه‌ریزی‌های درازمدت انجام دهیم تا پس از آن در کشور پیشرفت‌هایی حاصل شود.

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به هدف برگزاری این مسابقات اظهار کرد: هدف ما این است که الگوهای علمی در جامعه ترویج یابند و دانشجویان باید علی‌رغم داشتن اعتقادات مختلف، حق‌پنداری را کنار بگذارند.

دکتر طیبی با اشاره به نظام ملی نوآوری گفت: نظام ملی نوآوری ما در کشور به شدت اشکال دارد و باید ایرادات آن رفع شود.

وی با اشاره به مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور ادامه داد:نگرانی‌های دانشجویان نسبت به موضوع مهاجرت باید با روش‌های علمی مطرح شود و ما نیز نگران این وضعیت هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: در جامعه ما دو جریان فکری اصولگرا و اصلاح‌طلب وجود دارد که باید اشکالات این دو جریان نیز برطرف شود و با حضور افراد در این احزاب، استعدادها بروز پیدا می‌کند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/614378

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها