شنبه 1397/11/27

حجت‌‎الاسلام محمدحسنی: دانشجویان باید پرچم‌دار مقابله با جنگ نرم باشند

  • کد خبر: ۶۱۴۳۳۸
  • تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: خبر آنلاین
  • گروه خبر: سیاسی
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه دانشجویان باید پرچم‌دار مقابله با جنگ نرم باشند، گفت: جهاد علمی و دینی از الزامات موفقیت دانشجویان در جنگ نرم است.
حجت‌‎الاسلام محمدحسنی: دانشجویان باید پرچم‌دار مقابله با جنگ نرم باشند

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، صبح امروز به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در جمع دانشجو یان دانشگاه افسری امام علی (ع) گفت: ضد استکباری بودن، مطالبه‌گری، مبارزه با اشرافی‌گری، خطرپذیری در رخدادهای بزرگ ملی و آرمان‌گرایی از ویژگی‌های جنبش دانشجو یی است.وی تاکید کرد: جنبش دانشجو یی در مقابله روحیه فرعونی ایستاد و از خود رشادت‌های بزرگی نشان داد.

نماینده، ولی فقیه ارتش با بیان اینکه آزاد اندیشی دانشجو یان، جزو ارزش‌های پایه‌ای اسلام محسوب می‌شود، گفت: دانشجو یان جزو پیشتازان حضور در حوادث ملی بوده و هستند و هر کسی این تفکر و روحیه را داشته باشد از ارزش بالایی در نزد جامعه برخوردار خواهد بود.وی خطاب به دانشجو یان خاطرنشان کرد: شما جوانان و دانشجو یان باید به خود ببالید چرا که در برابر استکبار، چون کوه ایستادید و تاکنون نیز از موضع خود عقب‌نشینی نکرده‌اید.

اهم سخنان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بدین شرح است:

*با اشاره به آیه «ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا»، انسان‌های آزاده زیر بار زور نمی‌روند و آزادی خود را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند و گوهر آزادگی بدیلی ندارد که انسان بخواهد آن را تاخت بزند.

*طبق این آیه قرآن، کفار و مستکبرین اجازه سلطه گری به مسلمانان را ندارند و مسلمانان هم حق سلطه پذیری از کافران و مستکبرین را نخواهند داشت، بنابراین مبارزه با استکبار واجب و ترک آن حرام است؛ بنابراین دانشجو یان عنصر پای کاری هستند که پرچم مبارزه را بلند کرده و دست بردار هم نیستند، هر انسان آزاده‌ای باید به وجود شما افتخار کند، چون نعمتی بی‌بدیلی هستید.

*دانشجو یان مسلمان یکی از عوامل سرعت بخشیدن در تحقق به انقلاب بودند. دانشجو یان بعد از روحانیت در دفاع مقدس رتبه دوم شهید را نسبت به خود اختصاص داده اند.

*موتور پیشران و پیشرفت در جبهه‌های حق علیه باطل، جوانان و به ویژه دانشجو یان بودند.

* ما در جنگ سخت رقیب را بردیم، اگر کسی بخواهد این مطلب را به درستی درک کند باید تاریخ جنگ را دقیق بخواند و حامیان صدام را به دقت مورد کنکاش قرار دهد. چرا که یک جنگ جهانی نابرابر را به ملت ما تحمیل کردند، اما موفق نشدند.

*دشمن آبرویش را در تاریخ از دست داد و دانشجو یان ما در این مقوله نقش اساسی داشتند. به عبارتی آن‌ها در جنگ سخت جزو میدان‌دارهای سرنوشت‌ساز بودند.

*قابل قبول نیست که دانشجو یان در جنگ نرم تنها جزو میدان‌دارها باشند بلکه باید علاوه بر میدان داری، پرچمداری مقابله با جنگ نرم دشمن را نیز عهده دار شوند چراکه غیر از این نمی‌توانیم شر جنگ نرم را از سر مردم برطرف کنیم.

*جنگ نرم از جنگ سخت پیچیده‌تر و ویران کننده‌تر است، همانگونه که جوانان در جنگ نرم به همه لذت‌های دنیا پشت پا زدند و آن را به نفع اسلام و ملت ایران تغییر دادند در جنگ نرم نیز باید با همین روحیه کار کنند.

*اگر پرچم مقابله با جنگ نرم در دست دانشجو یان باشد می‌توانیم دشمن را ضربه فنی کنیم.

*توفیقات استکبار جهانی در جنگ نرم در مقایسه با هزینه‌های سنگینی که انجام داده بسیار ناچیز است و این به دلیل میزان بالای ایمان مردم و جوانان ما است.

*به کارگیری جهاد علمی، جهاد دینی و رصد هوشمندانه شیوه‌های جنگ نرم دشمن از الزامات موفقیت دانشجو یان در جنگ نرم است، دانشجو ی مسلمان ما باید باسوادترین اقشار جامعه باشد. چون علم، قدرت است و دانشجو باید رسالت آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری خود را به درستی انجام دهد که این نیاز به جهاد علمی دارد.

*علم و دین دو بال لازم دانشجو ست اگر این دو از هم جدا شوند موجب سقوط خواهد شد. دانشجو ی مومن منهای علم ودانشجو ی عالم بدون ایمان هر دو دارای اشکال است چرا که هواپیمایی که فقط یک بال داشته باشد اصلا امکان پرواز ندارد.

*اگر شیوه دشمن را خوب نشناسیم غافلگیر شده و ضربه خواهیم خورد بنابراین باید شیوه‌های دشمن در جنگ نرم را هوشمندانه شناسایی و دفع کنیم.

* برای توفیق در جهاد علمی، عمل به توصیه اساتید و فرماندهان لازم و در رابطه با رصدهوشمندانه شیوه‌های دشمن درجنگ نرم، همکاری تنگاتنگ با سامانه حفاظت اطلاعات واجب وترک آن حرام عقلی و شرعی است.

* امروز مقابله با دشمن پیچیده‌تر از ۴۰ سال قبل است، هر چند که ما ۴۰ سال است دشمن را ذلیل کرده‌ایم، اما دشمن نیز تجهیزات خود را برای نابودی ما ارتقا بخشیده است. ما باید با سازمان‌هایی مثل سازمان عقیدتی سیاسی و سازمان حفاظت اطلاعات که می‌توانند ما را در خنثی کردن توطئه‌های دشمن کمک کند همکاری کنیم. این یک واجب شرعی و عقلی است.

* یک دانشجو ی نظامی باید مهارت‌های لازم برای راه و هدف مشخص شده خود را فرا بگیرد و البته مسیر برای ارتقاء باز است و بستگی به تلاش بالفعل شما دارد تا ظرفیت‌های بالقوه شما برای صیادها و نامجوها شدن شکوفا شود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/614338

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها