شنبه 1397/11/27

کج شدن یک تریلر 18 تنی حمل مواد سمی در قزوین

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین خبر داد: با اقدام به‌موقع، از رخداد یک فاجعه شیمیایی در استان جلوگیری شد.

قدرت‌اله مهدی‌خانی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران با اعلام این خبر گفت: شب گذشته یک دستگاه تریلر 18 تنی حمل آمونیاک از مقصد شیراز به شرکت هفت الماس، در حین عبور از زیرگذر اتوبان در جاده قزوین - کرج حوالی نیروگاه شهید رجایی، دچار انحراف و کج شدگی شد که خوشبختانه با اقدام سریع و به‌موقع اداره کل مدیریت بحران استان و دستگاه‌های امدادی از واژگونی آن جلوگیری شد.

وی افزود: ماده شیمیایی آمونیاک بسیار سمی بوده و در صورت تماس با موجودات یا اشیاء، موجب سرد شدن سریع و یخ‌زدگی آن‌ها می‌شود.

مهدی‌خانی ادامه داد: در یک اقدام سریع یک جرثقیل 40 تنی از نیروگاه شهید رجایی و 2 جرثقیل نیز از بخش خصوصی به صحنه حادثه فراخوانده و تریلر به حالت عادی برگردانده شد.

وی اظهار کرد: استان قزوین به سبب تمرکز بالای واحدهای صنعتی که اغلب آن‌ها با مواد شیمیایی خطرناک در ارتباط است، مستعد وقوع چنین حوادثی بوده و طرح‌های مطالعاتی پیشگیرانه‌ای در این خصوص در استان در حال انجام است که می‌توان پروژه خطرپذیری صنایع را از مهم‌ترین این طرح‌ها دانست.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/612508

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها