شنبه 1398/01/31
معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان:

رویکرد جدید دولت آمریکا یک تهدید بین‌المللی است

  • کد خبر: ۶۱۱۴۳۹
  • تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۷ ق.ظ
  • مرجع خبر: برنا
  • گروه خبر: سبک زندگی
معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: رویکرد دولت آمریکا علیه قراردادها و معاهدات بین المللی، تهدید جدی علیه صلح و امنیت بین المللی است.
«غلامحسین دهقانی»، معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان، که برای شرکت درکنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاحهای شیمیائی در لاهه به سر می برد، با «هوگو سیبلس»، دبیرکل دیوان دائمی داوری (PCA) در مقر این دیوان واقع در کاخ صلح لاهه دیدار و گفتگو کرد.

دهقانی در این دیدار بر رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات تاکید و به بیان تاریخچه ای از نگرش انسانی کشورمان در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیرغم تحمیل جنگی خانمانسوز وحملات شیمیائی ضد انسانی علیه شهرهای ایران پرداخت.

وی همچنین با انتقاد از رویکرد خصمانه و خلاف حقوق بین الملل هیات حاکمه کنونی آمریکا علیه ایران از جمله در خروج از برجام و نقض قرار صادره از سوی دیوان بین المللی دادگستری، این نگرش را تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی قلمداد کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص موافقتنامه همکاری امضا شده فیمابین و موضوع موافقتنامه میزبان گفتگو کردند و مقرر شد موارد مطرح شده از سوی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/611439

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها