چهارشنبه 1397/12/01
بازوند:

وضعیت تورم در کرمانشاه نگران‌کننده است

استاندار کرمانشاه، وضعیت تورم در کرمانشاه را نگران‌کننده دانست.
هوشنگ بازوند امروز در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: گزارش‌ها درباره واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی به بخش خصوصی امیدوارکننده نیست.

وی با بیان اینکه کمتر از ۲۰ درصد اعتبارات عمرانی استان جذب شده است، تصریح کرد: برای جذب اعتبار ۱۸۱ میلیارد تومانی که هنوز جذب نشده است تنها تا ۲۴ دی‌ماه فرصت داریم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی پذیرفتنی نیست که این اعتبار به خزانه برگشت داده شود و در استان جذب نشود، این اعتبار حق مردم است و باید هزینه شود.

بازوند وضعیت تورم در استان را نگران‌کننده دانست و گفت: البته کرمانشاه وضعیت بهتری نسبت به سایر استان‌های غرب کشور دارد.

وی خواستار نظارت شبانه‌روزی بر بازار برای جلوگیری از گرانفروشی شد و تاکید کرد: تورم منجر به افزایش هزینه های تولید شده و سرمایه‌گذاران را بی‌میل می‌کند.

استاندار کرمانشاه کاهش نرخ بیکاری از ۲۱ به ۱۶ درصد را طی دو سال اخیر مورد اشاره قرار داد و گفت: روند امیدوارکننده‌ای در خصوص کاهش نرخ بیکاری در استان شکل گرفته است و باید مدیران این روند را ادامه دهند.

بازوند تصریح کرد: زلزله سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت به همراه داشت و با رعایت نکات ایمنی در ساخت و سازها این خسارت‌ها می‌توانست به حداقل برسد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته بسیج افزود: بسیج از فرهنگ عاشورایی نشات گرفته و با تقویت روحیه بسیجی می‌توان بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

استاندار کرمانشاه یکی از دستاوردهای بزر انقلاب اسلامی را تشکیل بسیج دانست و تصریح کرد: بسیج در ۴۰ سال گذشته از انقلاب خدمات فراوانی را به مردم ارائه کرده است.

گفتنی است، در پایان جلسه شورای اداری استان از خدمات جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه که مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شده است تجلیل شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/610620

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها