چهارشنبه 1397/12/01

هرگز از این نوع حنا استفاده نکنید

  • کد خبر: ۶۱۰۴۱۱
  • تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶ ب.ظ
  • مرجع خبر: الودکتر
  • گروه خبر: گوناگون
حنا همیشه ته مایه ای از رنگ قرمز دارد! این را فراموش نکنید!

استفاده از حنا بر روی سر و همچنین کف دست و پا در قدیم مرسوم بوده. اما امروزه فقط از آن به عنوان کشیدن طرح هایی بر روی بدن استفاده می کنند. در این مطلب یادآور می شویم که کدام نوع از حنا خطرناک است و نباید از آن استفاده شود.

 

آیا می‌دانید که برگ‌های حنا دارای ماده‌ای به نام موسیلاژ هستند و به‌همین دلیل هم در اثر تماس با آب، به شکل خمیرمانندی در می‌آیند؟

دکتر پژمان مباشر، متخصص پوست و مو درباره این رنگ‌دهنده گیاهی گفت: حنا حاوی ماده‌ای به‌نام لاوسون است که سمیت بسیار کمی دارد و بیشترین اثر رنگ‌کنندگی آن هم ناشی از همین ترکیب می‌شود.

 

تاتوی حنا یی!

عضو مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادین دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: استفاده از حنا به عنوان تاتوی موقت، بسیار شایع است. معمولا این تاتو حدود 3 هفته روی پوست باقی می‌ماند. واکنش‌های آلرژیک تماسی، از جمله عوارض پوست ی مصرف حنا به عنوان تاتوی موقت بوده که تا به‌ حال، گزارش شده است.

وی تصریح کرد که اگر فردی بعد از تاتوی با حنا از این کار راضی نباشد، می‌توان با روش‌های مختلفی مانند اسکراب‌های پوست ی، به‌خصوص هنگام استحمام، برای از بین بردن آن استفاده کرد. فقط حواستان باشد که محل حنا نباید با لیف‌های زبر شسته شود چون این کار، شانس ایجاد زخم و حتی عفونت را بالا می‌برد.

 

حنا ی اصل چه رنگی است؟

مباشر خاطرنشان کرد: نکته مهمی که طرفداران حنا باید به آن توجه داشته باشند، این است که رنگ حنا ی طبیعی، هیچ‌گاه به سمت رنگ مشکی کشیده نمی‌شود و همیشه ته‌رنگی از قرمزی در آن وجود دارد. حنا هایی که خیلی مشکی هستند، حنا ی طبیعی نیستند و با نام حنا ی هندی در بازار به فروش می‌رسند. رنگ مشکی موجود در این محصولات، ناشی از وجود ماده‌ای شیمیایی به نام پارافنیلین دی‌آمین است. پارافنیلین دی‌آمین، ماده‌ای است که در رنگ‌های صنعتی به کار می‌رفته است و اخیرا، به عنوان حنا ی مشکی هندی وارد بازار ایران شده است. دلیل استفاده از حنا ی مشکی، رنگ‌پذیری بالا و راحت‌تر آن برای تاتوکار است. استفاده از این ماده به عنوان تاتو یا به‌عنوان رنگ مو عوارض زیادی دارد. شایع‌ترین این عوارض شامل واکنش‌های حساسیتی شدید پوست ی، قرمزی و خارش شدید، تاول، زخم باز و اسکار می‌شوند

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/610411

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها