جمعه 1398/02/06

مهمترین اتفاق تاریخ پرسپولیس

  • کد خبر: ۶۰۶۲۴۷
  • تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: ورزش11
  • گروه خبر: ورزشی
صعود احتمالی تیم فوتبال پرسپولیس به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می تواند این تیم را در تاریخ جاودانه کند.
بازی فردای تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، قطعا مهمترین اتفاق تاریخ این باشگاه پرافتخار  به شمار می رود.

 

سرخپوشان تهران البته در گذشته و طی مسابقات جام در جام آسیا دو بار موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی شده بودند که هر دو بار  و  با شکست برابر تیم های الهلال و الاتحاد عربستان مجوز حضور در فینال رقابت ها را کسب کردند و یک بار هم موفق به قهرمانی شدند؛ پرسپولیس نه تنها در جام در جام، بلکه در مسابقات جام باشگاه های آسیا هم چهار بار در مرحله نیمه نهایی حضور داشته که هیچکدام از این چهار بار موفق به صعود به فینال نشده اند.

 

اما اهمیت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شاید حتی بیشتر از مسابقات جام ملت های آسیا باشد! چرا که تیم های شرکت کننده با حداکثر توان خود و با به خدمت گیری بازیکنان درجه یک دنیا وارد این رقابت ها می شوند و سطح این مسابقات بسیار  بالا است.

 

ارتش سرخ، سال گذشته نیز همچون امسال، موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شده بود تا تنها تیمی لقب بگیرد که برای دو سال پیاپی در این مرحله حضور داشته است، البته سرخپوشان، سال قبل در مقابل الهلال عربستان تن به شکست داده و جواز حضور در فینال را کسب نکردند.

 

نکته جالب اما اینجاست که پرسپولیس در هیچ یک از تمام نیمه نهایی های گذشته در جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان در تهران از حریفان میزبانی نکرده است؛ اما این بار فرصت خوبی است تا سرخپوشان تهرانی در حضور پرشور هواداران خود، به فینال این رقابت ها راه پیدا کرده و تاریخ ساز شوند؛

 

در صورت صعود پرسپولیس به فینال و قهرمانی در این رقابت ها، سرخپوشان تهران تنها تیم ایرانی لقب می گیرند که توانسته اند قهرمان این مسابقات سطح بالا شوند؛ البته تا همین جای ماجرا هم آنها کار بزرگی را انجام داده اند و با توجه به محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و کمبود بازیکن در تاریخ جاودانه شده اند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/606247

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها