چهارشنبه 1398/02/04

آبِ پاکیِ غول نفتی انگلیس روی دست ایران

  • کد خبر: ۶۰۶۰۶۷
  • تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵ ق.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: سیاسی
مدیرعامل بریتیش پترولیوم اعلام کرد: این شرکت با سازوکاری که اروپایی‌ها برای حفظ تجارت و مبادلات خود با ایران ایجاد می‌کنند، همراه نخواهد شد چرا که این ریسک بزرگی است.
آبِ پاکیِ غول نفتی انگلیس روی دست ایران باب دادلی مدیرعامل شرکت انگلیس ی بی‌پی به تازگی اعلام کرده که با سازوکار اروپایی‌ها برای حفظ همکاری با ایران همراه نخواهد شد. دادلی گفته است پیوستن به این سازوکار و انجام مبادلات با  ایران  یک ریسک بزرگ است.

به گزارش فارس، شرکت انگلیس ی بریتیش پترولیوم در میدان گازی «رهام» مشترکی با  ایران و انگلیس  فعالیت می‌کند،‌این میدان گازی در 400 کیلومتری شهر ابردین در آب‌های ساحلی اسکاتلند در دریای شمال قرار دارد.

دادلی همچنین درباره قیمت نفت نیز اعلام کرد که قیمت فعلی 80 دلار در هر بشکه برای جهان پیامد خوبی ندارد.

وی گفته است: من معتقدم که در ادامه کشورهای تولید کننده و مصرف کننده به تعادلی خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت انگلیس ی بریتیش پترولیوم نظر خود را درباره آینده قیمت چنین گفته است: «به نظر من قیمت نفت در محدوده 50 تا 60 دلار مناسب است و جهان با این قیمت نفت می‌تواند کنار بیاید.»

مدیرعامل بی‌پی گفته است اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور نظیر هند، آفریقای شمالی و یا  ترکیه در حال حاضر با افزایش بی‌سابقه قیمت بنزین  مواجه هستند چرا که ارزش پول آنها نسبت به دلار کاهش یافته و قیمت نفت در بازارهای جهانی بسیار بالاست.

به اعتقاد مدیرعامل بریتیش پترولیوم قیمت نفت به صورت تصنعی بالاست و دلیل عمده آن کاهش تولید نفت ونزوئلا و تحریم‌های نفتی علیه ایران است.

دادلی معتقد است که پس از فروکش تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت دوباره به محدوده 60 تا 65 دلار برمی‌گردد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/606067

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها