چهارشنبه 1398/02/04

معجزه خوردن مویز به صورت ناشتا

  • کد خبر: ۶۰۶۰۰۶
  • تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: الودکتر
  • گروه خبر: گوناگون
در مورد فواید ناشتا آب ولرم خوردن زیاد شنیده اید. اما در خصوص خوردن ناشتای مویز چی؟

طب سنتی طب مکمل است و همیشه پیشنهاداتی می دهد که برای سلامت بدن ما مفید است. البته قبل از هرگونه استفاده از داروهای گیاهی حتما با پزشک خود مشورت کنید تا دچار تداخلات دارویی نشوید.

مصرف 21دانه مویز سرخ به صورت ناشتا، موجب پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

کارشناس ارشد طب سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مویز با مزاج گرم، از خانواده کشمش و جزو گروه میوه‌ها است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به ‌جای قند، چای خود را همراه با مویز میل کنند.

هانیه ناصری مزاج با اشاره به اینکه در طب سنتی خوراکی‌هایی مانند سکنجیبن، عناب و آب میوه‌های ترش مصلح مویز هستند افزود: مویز ، هضم‌ کننده غذا و گرم‌ کننده تمام بدن به خصوص کلیه و مثانه است. مصرف حجم متعادلی از مویز می ‌تواند باعث تقویت معده، کبد، کلیه‌ها و مثانه شود.

وی گفت: استمرار در مصرف مویز می‌تواند به افزایش حافظه، قدرت فهم، تسکین صفرا، دفع بلغم و اصلاح خلق‌ و خو هم کمک کند.

وی به افراد توصیه کرد هنگام خرید مویز انواع چاق، پرگوشت، شیرین و کم‌ دانه آن را انتخاب کنند؛ زیرا مویز های بسیار خشک، کم ‌گوشت و پردانه، جزو بدترین انواع مویز هستند

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/606006

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها