جمعه 1398/02/06

اقتصاد ایران تحریم پذیر نیست

حریری گفت: وجود تحریم ها به حدی نیست که زندگی مردم را مختل کند همچنین اقتصاد ایران صد در صد تحریم پذیر نیست.
مجید رضا حریری نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در گفت‌وگویی درباره نقش بخش خصوصی در کاهش اثرات تحریم اظهار کرد: بخش خصوصی در صورتی اثرات تحریم را کاهش می دهد که دولت در شرایط غیر تحریمی به بخش خصوصی آزادی عمل دهد تا در روز های سخت بتواند کمک حال اقتصاد کشور باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر که تحریم ها افزایش یافته نه تنها دولت کمکی از بخش خصوصی نخواسته بلکه هر روز با بخشنامه های متعدد دست بخش خصوصی را بسته است.

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به بخشنامه های متعدد در 5 ماه گذشته اشاره کرد و گفت: طی 5 ماه گذشته بیش از 30 تا 40 بخشنامه ابلاغ شده و ابلاغ این بخشنامه ها مانع فعالیت بخش خصوصی است.

بیشتر بخوانید:همه مشکلات کشور از تحریم نیست

حریری نوسانات ارز و اخذ مابه التفاوت را از مشکلات تجار برشمرد و بیان کرد: قبل از صدور بخشنامه ها باید با بخش خصوصی مشورت شود و تصمیمات در حوزه صادرات و واردات از سمت دولت یک شبه اعمال نشود؛ اگر از چندماه قبل این تصمیمات ابلاغ می شد حداقل تجار برنامه ریزی دیگری در این زمینه می کردند.

وی افزود: دولت باید به این باور برسد که مردم و فعالان اقتصادی نقش بسزایی در حل مشکلات دارند و با صدور بخشنامه های گوناگون آنان را محدود نکند.

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین درباره تحریم پذیری اقتصاد ایران تصریح کرد: وجود تحریم ها به حدی نیست که زندگی مردم را مختل کند همچنین اقتصاد ایران صد در صد تحریم پذیر نیست اما نباید تاثیر این تحریم ها را بر معیشت مردم نادیده گرفت.

حریری در پایان تصریح کرد: مسئولان مشکلات موجود از جمله صدور بخشنامه های متعدد را تایید می کنند اما این تصمیمات را از جانب دیگران می دانند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/605571

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها