جمعه 1398/02/06

نماینده ورامین: شرایط کشور خوب می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از این ۳ ماهی که آمریکا فکر می کند، می تواند کاری کند، با موفقیت عبور کنیم، پس از آن شرایط تغییر کرده و بهتر می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از این ۳ ماهی که آمریکا فکر می کند، می تواند کاری کند، با موفقیت عبور کنیم، پس از آن شرایط تغییر کرده و بهتر می شود.

سید حسین نقوی حسینی صبح پنجشنبه در حاشیه برگزاری نشست فوق العاده اتاق اصناف ورامین که به منظور بررسی مشکلات مالیاتی واحدهای صنفی شهرستان ورامین برگزار شده بود در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط اقتصادی کنونی با تاکید بر اینکه قطعا از این شرایط سخت اقتصادی عبور خواهیم کرد، اظهار داشت: به هر حال امروز دشمنان ما همه تدارک خود را دیده است و همه ظرفیت و پتانسیل های خود را به میدان آورده اند و بر این باور هستند که با وجود این شرایط سخت اقتصادی به اهدافشان می رسند.

وی افزود: در رابطه با رویا پروری هایی که دشمنان در باره این تحریم های اقتصادی داشت دیدیم که مقام معظم رهبری در صحبت های اخیرشان پاسخ کوبنده ای به خواب و رؤیای خوش دشمنان نظام دادند.

وی به موضوع تحریم نفتی ایران نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا به دنبال این است که فروش نفت ایران را به صفر برساند و بارها این موضوع را عنوان کرده است، در این رابطه با چین نیز مذاکره کرده و از این کشور خواسته است به مدت ۳ ماه نفت ایران را خریداری نکند تا به زعم خود اقتصاد ایران را زمین گیر کند.

نقوی به نقش منافع اقتصادی کشورها در مراودات بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: آمریکا با ۳۷۰ میلیارد دلار واردات، بزرگترین شریک تجاری چین است و طبیعی است که آمریکا را با این حجم از مبادلات به خاطر ایران که حجم مبادلاتش فقط ۱۵ میلیارد دلار است، نادیده نگیرد.

وی با بیان این که در گذشته نیز راه های بسیاری برای دور زدن تحریم های نفتی وجود داشته است، افزود: در حال حاضر نیز کشورهای زیادی آمادگی تعاملات اقتصادی با ایران را دارند و راه های بسیار متفاوتی را دنبال و توافقاتی هم کرده ایم و کارها در این چند ماه به خوبی پیش خواهد رفت تا ملت ایران از این ۳ ماهی که آمریکا فکر می کند می تواند کاری کند، با موفقیت عبور کند و شرایط کاملا تغییر خواهد کرد و بهتر می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: عبور از این دوران سخت و بحرانی نیازمند تفاهم و همکاری بیشتر بین نهادهای مختلف کشور است تا بتوان کارها را در جهت رضایتمندی مردم پیش برد و انشاءالله دوباره در مسیر صعودی قرار بگیریم و تمام مشکلات حل شود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/605323

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها