پنجشنبه 1397/12/02
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت:

گزارشی از نحوه عملکردمان در زمینه فیلترینگ دریافت نکردیم

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت درباره انتقاد وارد شده به این شرکت مبنی بر ضعف در اجرای مسدود کردن فیلترشکن ها گفت: تاکنون گزارش رسمی درباره عملکردمان در این زمینه دریافت نکردیم.
گزارشی از نحوه عملکردمان در زمینه فیلترینگ دریافت نکردیم صادق عباسی شاهکوه امروز در جمع خبرنگاران گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت، وظایف خود را در زمینه اجرای فیلترینگ مطابق با تکالیفی که به این شرکت محول شده است به نحو احسن انجام می دهد و تاکنون به طور رسمی گزارشی از نحوه عملکردمان در این زمینه دریافت نکردیم.

وی با اشاره به برخی اخبار در انتقاد به عملکرد این شرکت در خصوص بستن vpnها و نسخه های فارسی تلگرام که از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح شده بود، اظهار داشت: این خبر را در رسانه ها خواندم اما تاکنون گزارش رسمی که نشان دهد نقطه ضعف ما کجاست به ما اعلام نشده است.

عباسی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی نظارت کامل بر اجرای قوانین در این حوزه دارد، افزود: از سوی این مرکز تاکنون نامه ای به ما مبنی بر این موضوع داده نشده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روش های مختلف فیلترینگ یک سایت و نحوه سیاست گذاری آن چگونه است؟ گفت: در این زمینه تخصصی ندارم و نمی توانم از نظر فنی در این زمینه توضیح دهم.

وی تأکید کرد: فیلترینگ به روش توزیع شده و به روش های مختلف انجام می شود و شرکت ارتباطات تنها یکی از حلقه های زنجیره اجرای آن است.

چندی پیش ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص فعالیت انواع فیلترشکن ها و vpn ها در کشور گفته بود شرکت ارتباطات زیرساخت حدود یک ماهی است که وظایف خود را در زمینه مسدود سازی vpn به خوبی انجام نمی دهد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/603106

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها