شنبه 1397/12/04

احتمال وقوع جنگ سرد اقتصادی در جهان

  • کد خبر: ۶۰۰۶۴۵
  • تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲ ق.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: گوناگون
بانک JPMorgan آمریکا هشدار داد جنگ تعرفه بین آمریکا و چین می‌تواند آغازی بر جنگ سرد اقتصادی در جهان باشد.
کارشناسان بانک JPMorgan آمریکا هشدار دادند جنگ تعرفه متقابل بین چین و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان می‌تواند شروعی بر یک مناقشه اقتصادی بزرگ باشد.

در گزارش بانک JPMorgan آمده است اعمال تعرفه توسط آمریکا بر واردات کالا‌های چین ی ۰.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی چین را کاهش خواهد داد. این مسئله می‌تواند فشار اقتصادی بر چین را در شرایط کنونی که پکن قصد دارد وابستگی خود به بدهی را کاهش دهد و مبنای رشد اقتصادی خود را به سمت مصرف‌محور بودن سوق دهد، افزایش دهد.

جینگ اولریچ، مدیر بخش آسیا اقیانوسیه بانک JPMorgan گفت: این کار آسانی نخواهد بود و راه چین در این مسیر هموار نیست.

اولریچ می‌گوید: حالا ما باید به این فکر کنیم که آیا مناقشه تجاری کنونی به یک جنگ سرد اقتصادی منجر خواهد شد. امیدواریم که این اتفاق نیفتد.

وی که در شهر تیانجین و در یک کنفرانس مجمع جهانی اقتصاد سخن می‌گفت: تأکید کرد: همه ما می‌دانیم که اگر جنگ تجاری ادامه یابد، تمام طرف‌ها در این جنگ بازنده خواهد بود و هیچ کس از این اتفاق سود نمی‌برد.

این کارشناس بانک JPMorgan ادامه داد: پکن سیاست‌های داخلی خود را تحت فشار‌های خارجی تغییر نخواهد داد.

اولریچ می‌گوید: روشی که چین و آمریکا در پیش گرفته‌اند مشکل اصلی است و باید گفت که البته چین در این زمینه بیشتر سیاست‌های خود را بر مبنای اقدامات آمریکا طرح‌ریزی کرده است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/600645

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها