پنجشنبه 1398/01/29

واکنش عجولانه شهرداری تهران درباره خبر حادثه خودسوزی

  • کد خبر: ۵۹۷۳۳۵
  • تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹ ق.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: شهری
در حالی شهردار منطقه ۲ بصورت عجولانه در خصوص حادثه خودسوزی یک شهروند در مقابل ساختمان مرکزی شهردار تهران اظهار نظر کرده است که در جلسه امروز شورا قرار شد حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در خصوص ابعاد این حادثه تحقیق و نتیجه را اعلام کند.
صبح امروز مردی حدود ۴۵ ساله به همراه فرزند خود قصد داشت که در مقابل ساختمان شهرداری تهران اقدام به خودسوزی کند در ادامه مأموران شهرداری توانستند کودک را از پدر جدا کنند، اما پدر با ریختن بنزین بر روی خود و با کشیدن کبریت اقدام به خودسوزی کرد.

پس از این اقدام رانندگان خودرو‌ها و سایر شهروندان با در دست داشتن کپسول‌های آتش‌نشانی به محل آتش‌سوزی آمده و اقدام به خاموش کردن آتش کردند که پس از این بخشی از بدن این شهروند ۴۵ ساله در آتش سوخت.

بنا بر اظهارات شاهدان در این حادثه عنوان شد که این حادثه به دلیل فشار‌های صورت گرفته از طریق شهرداری منطقه ۲ در شهرک مخابرات نسبت به مغازه‌ای بوده که شهروند ۴۵ ساله داشته است و در حالی که وی طی ماه‌های اخیر مبلغی را بابت تغییر کاربری مغازه خود پرداخت کرده است، اما همچنان شهرداری تهران از ارائه مجوز فعالیت وی ممانعت کرده است و در ادامه این حادثه، اورژانس تهران در محل حاضر و در نهایت فرد سوخته شده را به بیمارستان منتقل کرد.

به گزارش تسنیم پس از این حادثه اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی صبح امروز خود تأکید بر روشن شدن موضوع کردند و قرار بر این شد افشین حبیب‌زاده معاون نظارت شورای شهر تهران ابعاد این حادثه را بررسی و گزارش آن را در صحن شورا ارائه کند.

در همین زمینه نیز رسول کشت‌پور شهردار منطقه دو گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده روشن شد ملک مورد مناقشه یک خانه ویلایی دو طبقه است که فرد خودسوزی کرده مالک طبقه همکف این خانه بوده است. این فرد نسبت به تغییر کاربری و ساخت دو باب مغازه تجاری در پارکینگ ملک مزبور در سال‌های گذشته اقدام کرده است. شهرداری منطقه ۲ هم در سال گذشته (تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰) نسبت به تنظیم صورت جلسه شورای معماری در خصوص تثبیت دو واحد تجاری در همکف مشروط به اخذ تعهد محضری از مالکان مشاعی و پاسخگویی به شاکیان احتمالی و تعهد تأمین پارکینگ اقدام کرده است.

وی ادامه داد: در تاریخ ۲۳ اردیبهشت سال جاری نیز یکی از مالکان مشاعی نسبت به تغییر کاربری طی نامه شماره ۱۲۵۰۷ اعتراض کرده و شهرداری متعاقباً برابر مقررات به مالک واحد‌های تجاری نسبت به صدور اخطاریه مبنی بر ارایه رضایتنامه محضری از سایر ساکنان مشاعی اقدام کرده است.

رسول کشت‌پور افزود: سپس با ادعای وکیل فرد مورد نظر مبنی بر دارا بودن وکالتنامه توافق از مالک اصلی، اداره حقوقی شهرداری منطقه ۲ طی نامه شماره ۳۴۹۱۹ موزخ ۳ مرداد سال جاری اعتبار وکالتنامه مزبور را استعلام می‌کند که در پاسخ به آن طی نامه شماره ۴۲۲۱۴ موزخ ۲۳ مرداد ۹۷ انقضای وکالتنامه مزبور به علت فوت موکل اعلام می‌شود.

همچنین معاونت شهرسازی این منطقه طی نامه شماره ۴۵۸۹۵ مورخ اول شهریور ۹۷ به شهردار ناحیه ۹ اعلام می‌کند نظر به اینکه ذینفعان ملک تاکنون نسبت به اخذ اجازه نامه نسبت به بهره برداری از طبقه همکف اقدام نکرده‌اند هرگونه بهره برداری از طبقه همکف بدون مجوز اعلام شده و ناحیه مربوطه نیز صرفاً نسبت به صدور اخطار اقدام می‌کند.

پیگیری جزئیات این پرونده در سایر بخش‌های ذیربط شهرداری تهران در دست بررسی است.

به گزارش تسنیم در حالی شهردار منطقه دو در این خصوص اظهار نظر کرده است که باید منتظر گزارش عضو شورای شهر تهران نیز در این خصوص باشیم ضمن اینکه در آخرین پیگیری صورت گرفته شهروند خودسوزی شده در بیمارستان مطهری بستری شده است و بر اساس نظر پزشکان حدود سوختگی وی ۵۰ درصد است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/597335

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها