پنجشنبه 1398/01/29
حقانی در گفت و گو با نیوزفا:

شورای شهر تهران تبدیل به محفل سیاسی شده است/شهرداری نباید تک جناحی باشد

  • کد خبر: ۵۹۷۲۸۵
  • تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۸ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو سابق شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای شهر نهادهای مردمی و خدماتی اجتماعی هستند که باید با پرهیز از سیاسی کاری در جهت تامین نیازهای شهر و برآوردن خواسته شهروندان گام بردارند، گفت: مهم ترین وظیفه ای که برعهده شوراهای شهر است، نظارت بر مدیریت شهری و اجرائیات شهر است که در شورای پنجم مغفول مانده است.
شورای شهر تهران تبدیل به محفل سیاسی شده است/شهرداری نباید تک جناحی باشد محمد حقانی در گفت وگو با نیوزفا با بیان اینکه نظارت مسئولیت خطیر و مهمی است که بر اساس قانون شهرداری های کل کشور بر عهده شوراهای شهرهاست، تصریح کرد: با وجود آنکه 5 دوره از عمر شورای شهر تهران و سایر شوراهای کشور می گذرد، اما متاسفانه هنوز ساز و کار مدقنی برای نحوه و روند نظارت شورا برعملکرد شهرداری پیش بینی نشده است و شوراها بیشتر محفلی برای سیاسی کاری هستند تا نظارت و پیشبرد اهداف مدیریت شهری.
وی با ابراز تاسف از اینکه شورای پنجم شهر تهران درخصوص نظارت بر عملکرد شهرداری نتوانسته جایگاه واقعی خود را پیدا کند و نظارت که کار بسیار خطیری است مهم انگاشته نشده است، ادامه داد: زمان آن رسیده که اعضای شورای شهر تهران نیز همچون نمایندگان مجلس در حوزه انتخابیه شان دفتر جداگانه ای با حضور کارشناسان و مشاوران داشته باشند. به عبارت دیگر باید ناظران مقیمی از سوی شورا در مناطق و سازمان های شهرداری تهران مستقر شوند تا بلکه ساز و کار نظارت شورا بر شهرداری تغییر کند.
حقانی با اشاره به اینکه هم اکنون ناظرانی از سوی حراست و سازمان بازرسی شهرداری به عنوان ناظران مقیم در بخش های مختلف شهرداری مشغول رصد عملکرد زیرمجموعه های شهرداری تهران هستند، بیان کرد: باید راهکارهایی بیاندیشیم که نظارت شورا بر شهرداری امری واقع گرایانه باشد.
عضو اسبق شورای چهارم پایتخت با یادآوری اینکه دولت ها چندان با شوراها هم راستا حرکت نمی کنند و همین مساله سبب دامن زدن به سیاسی کاری های ناخوشایند در انتخابات شوراها می شود، خاطرنشان کرد: یک زمانی تاکید کردیم که در انتخابات شوراها نباید سیاسی کاری کنیم و شهردار و اعضای شورا باید فارغ از مسائل سیاسی انتخاب شوند. دلیل اصلی این بود که شهرداری دستگاهی خدماتی، اجتماعی و شهری است که باید همه جناح های سیاسی را نمایندگی کند و اینکه شوراها یا شهرداری را به سمت سیاسی کاری ببریم کاری غلط و خبط است، اما شاهدیم که در شورای پنجم این مهم رعایت نشد و شورای امروز تهران به محفلی سیاسی بدل شد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/597285

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها