چهارشنبه 1398/02/04

آغاز مرحله جدید طرح تنظیم بازار «گوشت قرمز»

  • کد خبر: ۵۹۶۶۸۹
  • تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳ ق.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: شهری
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار تاکید کرد: سازمان مدیریت میادین در کنترل قیمت انواع گوشت نقش انکارناپذیری دارد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار تاکید کرد: سازمان مدیریت میادین در کنترل قیمت انواع گوشت نقش انکارناپذیری دارد.

عبدالحسین رحیمی با اعلام اینکه این سازمان علاوه بر کنترل قیمت میوه و تره بار در تنظیم نرخ انواع گوشت نیز نقش انکارناپذیری دارد، گفت: غرفه‌های دارای مجوز در میادین و بازار‌های سازمان مدیریت میادین، علاوه بر عرضه گوشت گرم گوسفندی وارداتی، نسبت به عرضه گوشت گوسفند و گوساله منجمد وارداتی نیز اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نرخ گوشت گرم گوسفندی وارداتی بر اساس دستورالعمل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و در قالب طرح تنظیم بازار تعیین شده است، تاکید کرد: قیمت گوشت گوسفند و گوساله منجمد وارداتی نیز بر اساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی تنظیم و به میادین و بازار‌های سازمان مدیریت میادین ابلاغ شده است.

وی با اشاره به بسته بندی گوشت گرم گوسفندی وارداتی در محل، خاطرنشان کرد: گوشت منجمد وارداتی نیز می‌بایست به صورت بسته بندی نایلونی و شفاف عرضه شده و دارای برچسب مشخصات، شامل نام محصول، شماره مجوز دامپزشکی، شرایط نگهداری، تاریخ تولید و انقضاء و نام و نشانی مرکز بسته بندی کننده باشد.

حسین اعرابی معاون بازرگانی و اقتصادی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز در این خصوص تاکید کرد: محصولات مذکور صرفاً در قطعات و اوزان کوچک و متناسب با مصرف خانوار (حداکثر سه کیلوگرم) مجاز به ارائه از سوی عرضه کنندگان است.

اعرابی با اعلام اینکه ارائه محصولات فوق صرفاً منوط به رعایت کلیه موازین و دستورالعمل‌های کمی، کیفی و بهداشتی از سوی عرضه کنندگان است افزود: مسئولیت حسن اجرای این امر بر عهده مدیران میادین و روسای بازار‌های میوه و تره بار سازمان مدیریت میادین است.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، قیمت انواع گوشت گرم گوسفندی وارداتی به شرح زیر است:

- شقه لاشه گوسفندی: هر کیلوگرم ۳۷۵۰۰ تومان (شامل نصف لاشه راسته، گردن، سردست و ران)

- نیم شقه ران گوسفندی: هر کیلوگرم ۳۸۵۰۰ تومان (شامل ران، راسته، دنده و قلوه گاه)

- نیم شقه سردست گوسفندی: هر کیلوگرم ۳۶۵۰۰ تومان (شامل کف دست، سردست، ماهیچه، گردن، جناق و دنده)
به موجب این گزارش، قیمت انواع گوشت گوساله منجمد برزیلی نیز به شرح زیر اعلام شده است:

- ران گوساله منجمد برزیلی: هر کیلوگرم ۲۹۰۰۰ تومان

- سردست گوساله منجمد برزیلی: هر کیلوگرم ۲۸۵۰۰ تومان

- گردن گوساله منجمد برزیلی: هر کیلوگرم ۲۸۵۰۰ تومان

 

همچنین قیمت انواع گوشت گوسفند منجمد وارداتی به ترتیب زیر نرخ گذاری شده است:

- سردست گوسفندی منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۳۵۰۰۰ تومان

- راسته گوسفندی با استخوان منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۳۴۵۰۰ تومان

- ران کامل گوسفندی منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۳۷۰۰۰ تومان

- قلوه گاه گوسفندی بدون استخوان منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۲۴۰۰۰ تومان

- کف دست کامل گوسفندی منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۳۶۰۰۰ تومان

- گردن گوسفندی با استخوان منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۳۴۰۰۰ تومان

- ماهیچه گوسفندی منجمد وارداتی: هر کیلوگرم ۴۱۰۰۰ تومان


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/596689

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها