چهارشنبه 1398/02/04
طبق اعلام افشانی در برنامه تهران20:

نجفی طی 4ماه 3هزار میلیارد تومان بدهی روی دست شهرداری تهران گذاشت

  • کد خبر: ۵۹۵۸۱۴
  • تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۴ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
در حالی که محمدعلی نجفی شهردار قبلی تهران تاکید داشت تهران را با 52 هزار میلیارد بدهی از قالیباف تحویل گرفته است، محمدعلی افشانی شهردار تهران شب گذشته این رقم را با 3هزار میلیارد افزایش اعلام کرد. این در شرایطی است که هنوز هیچ یک هیچ مستندی برای ادعای خود ارائه نداده اند و معاون مالی قالیباف با مستندات این بدهی را 16هزار میلیارد تومان اعلام کرده است.
نجفی طی 4ماه 3هزار میلیارد تومان بدهی روی دست شهرداری تهران گذاشت به گزارش خبرنگار نیوزفا محمدعلی نجفی در 24 دی ماه 1396 در صحن شورا با ارائه گزارش 100صفحه ای گفت: «رقم بدهی ثبت شده شهرداری 29 هزار و 510 میلیارد تومان است. 22 هزار و 600 میلیون تومان نیز رقم بدهی ثبت نشده شهرداری است و پیش بینی کردیم که حدود 8000 میلیارد تومان نیز بدهی احتمالی داریم و بر همین اساس بدهی شهرداری در حوزه ثبت شده، ثبت نشده و بدهی احتمالی حدود 52 هزار و 100 میلیارد تومان است که سه برابر بودجه فعلی شهرداری است».(منبع خبرانلاین)
قدرت گودرزی معاون مالی و اقتصادشهری قالیباف همان زمان در گفت و گو با خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه کل بدهی شهرداری تهران در دوره قبل 16 هزار میلیارد تومان است‌، گفت:‌ «نمی‌دانم 52 هزار میلیارد تومان را از کجا آوردند و طبق چه سندی اعلام می‌کنند بهتر است اگر اسناد این بدهی‌ها را دارند بر روی سایت‌های رسمی شهرداری بگذارند تا مردم آنها را ببینند.
اعلام شده پروژه‌های نیمه‌تمام نیز جز دیون هستند من اعلام می‌کنم که پروژه‌های نیمه‌تمام سرمایه‌های شهر هستند و جز دیون حساب نمی‌شود . دیون چیزی است که باید ثبت شود و حسابرس آن را تأیید کنند. در 12 سال گذشته 283 هزار میلیارد هزینه در شهر صورت گرفته است. از سال 84 تا پایان 95، 112 هزار و 311 میلیارد تومان درآمد و بودجه شهرداری تهران بوده و تقریبا همین اندازه هزینه شده که سندها‌ی آن موجود است و به نجفی ارائه شده است. در مجموع 38 هزار و 571 میلیارد منابع قابل مصرف در شهرداری تهران از دوران قالیباف برای آقای نجفی برجای مانده که این عدد منهای بارگذاری املاک خام است اگر 16 هزار میلیارد بدهی را از این عدد کم کنید 22 هزار و 571 میلیارد تومان منابع موجود و دارایی‌های شهرداری است که قابل استفاده است و اسناد آن موجود است. اگر دولت هم به موقع بدهی‌های شهرداری را پرداخت می‌کرد قطعا این 16 هزار میلیارد بدهی هم باقی نمی‌ماند. اسناد تمامی دیون، املاک و دارایی‌های شهرداری موجود است».
 حال در اتفاقی قابل تامل(!) محمدعلی افشانی که از 26 اردیبهشت 97 شهردار تهران شد، شب گذشته مورخ 5شهریور 1397 در برنامه تلویزیونی تهران 20 اعلام کرد: «من شهرداری را با 55 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتم»!
حال چند سوال پیش می آید؛ آیا رقم بدهی شهرداری اینقدر بی حساب و کتاب محاسبه می شود که هر فردی یک رقم آن هم با فاصله ای تا این حد زیاد برای آن اعلام کند؟ آیا این تفاوت رقم اعلام شده توسط نجفی و افشانی که اتفاقا هردو شهردار منتخب طیف اصلاح طلب هستند، سند کافی نیست تا مطمئن شویم هردو نفرشان هم مستندات برای رقم اعلامی بدهی شهرداری دوران قالیباف ندارند و تنها قصدشان سیاه نمایی است؟
با توجه به اینکه نجفی طبق اذعان خودش در صحن شورا با بررسی 12 سال فعالیت قالیباف گزارش 100روزه را تهیه کرده پس یا افشانی شب گذشته دروغ گفته است و یا نجفی طی مدت 4 ماه – مدت زمان فاصله بین اعلام رقم بدهی توسط نجفی و افشانی - بدون اینکه پروژه ای در شهر اجرا کند، 3هزار میلیارد بدهی روی دست شهرداری پایتخت گذاشته است که در این صورت باید اسناد تخلفات ایشان توسط  افشانی که مدعی شفاف سازی است، حتما در اختیار مردم و قوه قضاییه قرار گیرد.
ای کاش قبل از اینکه افشانی در برنامه تهران 20 حاضر می شد طی تماس تلفنی با نجفی رقم بدهی شهرداری دوران قالیباف را با او هماهنگ می کرد!

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/595814

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها