دوشنبه 1398/01/05
عضو پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نیوزفا:

شورای پنجم تهران فاقد نگاه دغدغه مند و دلسوزانه/رسانه های منتقد دیروز چرا امروز سکوت کرده اند؟

  • کد خبر: ۵۹۵۵۱۴
  • تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۲ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو اسبق شورای شهر تهران با ابراز تاسف از اینکه در یک سالی که از عمر پنجمین شورای شهر می گذرد، اقدامات در حد صفر بوده و اعضا نتوانسته اند وظایف ذاتی شان را به انجام برسانند، گفت: تنها اسمی که برای شورای پنجم تهران می توانیم انتخاب کنیم شورای شهر «در حاشیه» است.
شورای پنجم تهران فاقد نگاه دغدغه مند و دلسوزانه/رسانه های منتقد دیروز چرا امروز سکوت کرده اند؟

پرویز سروری در گفت وگو با نیوزفا، با تاکید بر اینکه شورای پنجم شهر تهران اساسا به موضوعات اصلی شهر نمی پردازد و دائما در موضوعات حاشیه ای که اصلا نفعی برای مدیریت شهری و شهروندان ندارد ورود می کند، تصریح کرد: نکته جالبی که درخصوص شورای پنجم مطرح است این است که به یک باره با آغاز به کار این شورا تمام انتقاداتی که از سوی جناح اصلاح طلب بر شورای چهارم وارد می شد ، در مورد شورای پنجم حل شده و دیگر این اشکالات مطرح نیست.

وی با با بیان اینکه امروز بعد از گذشت بالغ بر یک سال از عمر شورای پنجم هنوز معلوم نشده نظارت های شورا شامل حال کدام قسمت مدیریت شهری تهران می شود، ادامه داد: شاهدیم که دیگر اشکال به حسابرسی ها مطرح نمی شود و گویا همه معضلات و مشکلات حوزه های مختلف شهر از جمله حمل و نقل، آلودگی هوا، دخل و تصرف در باغات، وضعیت نابسامان پارکینگ ها و موضوعات پیرامون بافت فرسوده شهری حل شده و سکوتی قبرستانی بر شورا حکمفرماست. در حالی که در گذشته رسانه های اصلاح طلب تهران را شهری نشان می دادند که پر بود از اتفاقات سیاه و ناخوشایندی که هر روز تیتر نخست شان می شد اما امروز در حالی که هیچ تحرک مثبتی در شهر رخ نمی دهد وتهران تبدیل به شهری خفته شده هیچ کدام حاضر نیستند سراغ مشکلات بروند و سکوت کرده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره های هفتم و هشتم افزود: امروز این سوال مطرح است که آیا دیگر در شهر مشکلی نیست یا اساسا اعضای شورای شهر هیچ تمایلی برای بیان مشکلات و ایجاد توقع از شهرداری ندارند؟ پس آن مدیریت مردمی که بارها از آن یاد می شد کجا بر شهر اعمال می شود؟ از همین رو است که می گویم متاسفانه امروز شاهد حضور یک شورای شهر منفک شده از مدیریت شهری در تهران هستیم.

سروری با انتقاد از اینکه پتانسیل بسیار خوب و مفید شورایاری ها در حال از بین رفتن و انحلال است، افزود: در فضای کنونی پایتخت شاهدیم که شورای عالی تحمیلی در حال شکل گیری است که ماهیت حزبی و سیاسی است و از سوی شورای اصلی شهر تهران نیز شاهد هیچ تحرکی نیستیم. در بحث نظارت بر مدیریت شهری نیز نظارتی وجود ندارد و مدیریت شهری با فراغ بال مسائل خود را پیش می برد و به نوعی رها شده است.

شورای پنجم تهران ؛ پارلمانی منفعل

این عضو شورای چهارم شهر تهران با بیان اینکه در حدود یک سال و نیم گذشته دائما از شورای شهر خواسته شده که کارنامه کاری خود را در رسانه ها اعلام کند تا مردم بدانند چه اقدامات مهمی برای شهر و شهروندان انجام شده است، خاطر نشان کرد: سوال اصلی که امروز مطرح است این است که شورای پنجم با آن همه سر و صداهای اصلاحاتی که در ابتدای شکل گیری به راه انداخت امروز چه میزان اهداف منظور شده در وظایفش را به سرانجام رسانده  و به اجرا رسانده است؟

 

انتقادات گذشته باد هوا بودند

سروری با یادآوری آنکه انتقادات در گذشته به مدیریت شهری بیشتر جنبه سیاسی داشتند تا کارشناسی، افزود: با توجه به عملکرد ضعیف و منفعلانه شورای پنجم و سکوت منتقدان شهری، این موضوع بیشتر اثبات می شود که اکثر انتقادات در گذشته جنبه باد هوا را داشته اند! و با نگاه سیاسی موضوعات مطرح می شدند نه نگاه کارشناسی. به همین دلیل آرزو می کنیم ای کاش شرایط به گونه ای بود که نمایندگان اصطلاح طلب شورای چهارم در شورای کنونی حضور داشتند.

این عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اعضای شورای چهارم پایتخت که از جناح اصلاح طلب بودند هم کارآمدتر و توانمند تر بودند و هم نگاه کارشناسی تری به مسائل و مشکلات شهر داشتند، تصریح کرد: آن اعضا در کنار نگاه سیاسی که داشتند، دلسوز شهر بودند اما امروز ترکیب این چنینی در شورا دیده نمی شود و تفکرات و دیدگاه ها بسیار محدود هستند و در قاعده ارزیابی قرار نمی گیرند.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/595514

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها