شنبه 1397/12/04

داعش در بادیه سویدا سوریه محاصره شد

ارتش و نیروهای مسلح سوریه با تثبیت مواضع خود در بادیه استان سویدا، باقی مانده‌های گروه تروریستی داعش را به محاصره درآوردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، منابع میدانی دوشنبه شب اعلام کردند: ارتش و نیروهای مسلح سوریه پناهگاه‌ها و پایگاه‌های گروه تروریستی داعش را در عمق بادیه سویدا در هم کوبیدند.

استان سویدا در جنوبی‌ترین نقطه سوریه و در نزدیک مرزهای این کشور با اردن قرار دارد.

جنگنده ها و یگان های توپخانه و تانک های ارتش سوریه مواضع و مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در منطقه صخره ای و صعب العبور 'تلول الصفا' را هدف قرار دادند و خسارت های فراوانی به تروریست‌ها وارد کردند.

یگان‌های ارتش سوریه با تقویت مواضع خود در اطراف این منطقه، باقی مانده های گروه تروریستی داعش را به عنوان آخرین مناطق حضور آنان در بادیه شرقی سویدا محاصره کردند.

همه یگان های موجود در منطقه با سلاح های مناسب در حال کوبیدن بخش محاصره شده هستند.

ارتش سوریه در چند روز گذشته از فرار بسیاری از تروریست های داعشی از این منطقه جلوگیری کرد و برخی از آنها را به هلاکت رساند یا به اسارت درآورد.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه در این مدت 90 عضو گروه تروریستی تکفیری داعش را در بادیه سویدا به هلاکت رساندند.

گروه تروریستی داعش 25 روز قبل با حمله به مناطق شرق و شمال شرق استان سویدا بیش از 230 شهروند سوری را کشت و ده ها تن دیگر را زخمی کرد.

این گروه تروریستی همچنین تصاویری را از 14 زن ربوده شده از خانه هایشان در روستاهای شرق استان سویدا منتشر کرد.

پس از این حمله، خبرهایی درباره ربوده شدن 17 زن و کودک از مناطق شرقی استان سویدا توسط داعش منتشر شد.

ارتش سوریه در هفته های اخیر عملیات گسترده ای را برای آزادسازی جنوب سوریه از تروریست ها آغاز کرد و تاکنون موفق به پاکسازی بیش از 95 درصد اراضی این منطقه شده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/592993

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها