شنبه 1397/12/04
چاوش‌اوغلو خطاب به ترامپ:

ترکیه بیدی نیست که از این باد‌ها بلرزد

  • کد خبر: ۵۹۲۹۵۹
  • تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
وزیر خارجه ترکیه خطاب به ترامپ هشدار داد: ترکیه بیدی نیست که از این باد‌ها بلرزد؛ منزوی کردن آنکارا خودزنی است.
مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: تعرفه‌های وضع شده توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به اتحادیه ناتو آسیب می‌زند.

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: ترکیه بیدی نیست که از این باد‌ها بلرزد.

وی در ادامه افزود: اقدام در راستای تضعیف اقتصاد یک کشور متحد با هدف دستیابی به برخی از امتیاز‌های سیاسی عمیقاً راه به بیراهه رفتن است.

چاوش‌اوغلو خطاب به ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: منزوی کردن متحدی که کشورت با آن منافع راهبردی حیاتی دارد، خودزنی است.

گفتنی است، آمریکا به دنبال عدم آزادی یک کشیشِ متهم در ترکیه ، تحریم هائی را علیه آنکارا اعلام کرده و نیز این کشور را در شمول اعمال تعرفه‌های گمرکی بر محصولات صادراتی از ترکیه به آمریکا قرار داد. آنکارا نیز چندی پیش اعلام کرد که از واشنگتن به این نهاد شکایت خواهد کرد.

سازمان تجارت جهانی ساعاتی پیش اعلام کرد که ترکیه رسماً پرونده‌ای را برای شکایت از آمریکا در این نهاد گشوده است.

در بیانیه صادره از سوی سازمان تجارت جهانی در این خصوص آمده بود: آنکارا از این سازمان خواسته است تا کمک هائی در رابطه با اختلافات ترکیه با آمریکا پیرامون وضع تعرفه مازاد بر آلومینیوم به این کشور ارائه شود. درخواست ترکیه امروز ۲۰ آگوست برای اطلاع اعضای این نهاد به آن‌ها ابلاغ شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/592959

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها