شنبه 1397/12/04

محرومیت ورزش کویت

  • کد خبر: ۵۹۱۵۵۲
  • تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: ورزشی
کمیته بین المللی المپیک (IOC) محرومیت ورزش کویت را لغو کرد و ورزشکاران این کشور می توانند با پرچم کشورخود در بازی های آسیایی 2018 که از روز شنبه (18 اوت) در پایتخت اندونزی افتتاح می شود ، شرکت کنند.

محرومیت ورزش <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> کویت  </a>

کمیته بین المللی المپیک (IOC) محرومیت ورزش  کویت  را لغو کرد و ورزشکاران این کشور می توانند با پرچم کشورخود در بازی های آسیایی 2018 که از روز شنبه (18 اوت) در پایتخت اندونزی افتتاح می شود ، شرکت کنند.

شورای المپیک آسیا (OCA) روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد که بعد از جلسه امروز هیئت اجرایی IOC تعلیق ورزش کویت لغو شده است.

کمیته المپیک کویت (KOC)  در 27 اکتبر سال 2015 به علت دخالت دولت در ورزش این کشور، تعلیق شد.

سال 2012 و پیش از بازی های المپیک لندن هم کمیته بین المللی المپیک  محرومیت  کویت ی ها را لغو کرد و به ورزشکاران این کشوراجازه داد تحت پرچم ملی کویت در این رقابت ها شرکت کنند.

با این وجود، در بازی های المپیک 2016 در ریودوژانیرو با توجه به تعلیق ورزش کویت ، ورزشکاران این کشور مجبور شدند با پرچم کمیته بین المللی المیپک در بازی ها شرکت کنند.
بازی های آسیایی 2018 به میزبانی جاکارتا و پالمبنگ از 18 اوت تا 2 سپتامبر برگزار خواهد شد و کاروان کویت به سرپرستی شیخ طلال فهد با 40 ورزشکار و مقامات در آن حضور خواهد داشت.
فیفا در ماه دسامبر گذشته، محرومیت کویت را لغو کرد تا این کشور بتواند در جام کشورهای های حاشیه خلیج فارس شرکت کند.

دولت کویت در 18 ماه گذشته سخت تلاش کرده است تا قانون های بحث برانگیز ورزش را اصلاح کند، و تا در چارچوب منشور المپیک باشد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/591552

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها