شنبه 1397/12/04

سخنان ضدایرانی دبیرکل اتحادیه عرب

  • کد خبر: ۵۹۰۳۶۲
  • تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: اقتصاد نیوز
  • گروه خبر: سیاسی
دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با رئیس‌جمهور مستعفی یمن، به تکرار اظهارات ضد ایرانی پرداخته و ایران را تهدیدی برای نظام امنیت جهان عرب برشمرد.
«احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب امروز سه‌شنبه در دیدار با «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن مدعی شد که دخالت‌های ایران در یمن، تهدیدی برای نظام امنیت قومی جهان عرب است.

ابوالغیط با اشاره به اینکه امنیت یمن رکن اصلی نظام امنیت قومی جهان عرب است، افزود: «دخالت‌های ایران در این کشور تهدیدی خطرناک برای این نظام است؛ خواه از طریق ایجاد هرج و مرج، تفرقه و تقسیم‌بندی نقاط مختلف یمن یا تهدید دریانوردی در مهم‌ترین آبراه بین‌المللی (دریای سرخ).»

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «محمود عفیفی» سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب گفت که «ابوالغیط و عبدربه در این دیدار تمامی ابعاد بحران یمن و نقش ایران در برهم زدن ثبات در این کشور عربی از طریق شبه‌نظامیان و استمرار قاچاق سلاح برای حوثی‌ها را بررسی کردند.»

«عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن دیروز (دوشنبه) وارد قاهره، پایتخت مصر شد و با «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

عبدربه در این دیدار بدون آنکه حملات ائتلاف سعودی علیه این کشور را که بر اثر آن ۱۷ هزار نفر کشته و زخمی شده و زیرساخت‌های آن نابود شده، محکوم کند، نیروهای انصارالله یمن را مسبب اوضاع فعلی یمن و «تروریست» خواند.

وی گفت که در دیدار با همتای مصری خود در مورد خطراتی امنیت دریای سرخ در معرض آن است، گفت‌وگو کرده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/590362

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها