جمعه 1398/02/06
شفاف با شهردار مدعی شفافیت

پروژه استاد معین طی 2 سال 60درصد پیشرفت داشت/معارض نظامی و محیط زیستی مانع پیشرفت کار

  • کد خبر: ۵۸۹۲۱۰
  • تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
در حالی که پروژه زیرگذر استاد معین در سال 94 آغاز شده افشانی شهردار تهران اخیرا مدعی شده این پروژه 10 سال است نیمه کاره مانده است.
پروژه استاد معین طی 2 سال 60درصد پیشرفت داشت/معارض نظامی و محیط زیستی مانع پیشرفت کار به گزارش خبرنگار نیوزفا، محمدعلی افشانی اخیرا در حالی که برای افتتاح پروژه هایی نظیر حمام سنتی ایرانی و ترکی، رستوران مراکشی و عربی، تالار عروسی با استیج مخصوص و سالن بولینگ و بیلیارد به منطقه 9 رفته بود، در حاشیه اظهارکرده است:«برخی پروژه ها باید 2 ساله تمام می شدند، اما گاهی 10 سال نیمه کاره باقی مانده اند. مثل همین پروژه استاد معین که خیلی زودتر باید به بهره برداری می رسید و مردم چشم انتظار منطقه را خوشحال می کرد»!
برای آشنایی بیشتر شهردار جدید پایتخت لازم می دانیم نکاتی را خاطرنشان شویم:
1- پروژه زیرگذر استاد معین در سال 94 آغاز شده است و تا ابتدای تیرماه 96 بنا بر اعلام پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در تاریخ تیرماه 1396، 60درصد پیشرفت داشته است. « مجری طرح های بزرگراهی عمران شهر تهران، از پیشرفت 60 درصدی عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه بلوار استاد معین خبر داد.

قاسم مالدار با اعلام این خبر گفت: عملیات جدول کاری و اجرایی لایه های نهایی خاکریزی در 850 متر از طول مسیر یک کیلومتری ادامه بلوار استاد معین به اتمام رسیده است.

وی از پیشرفت عملیات اجرایی درسایر بخش های پروژه و از اتمام حفاری و بتن ریزی شمع های تقاطع ادامه بلوار استاد معین با ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) خبر داد و افزود: عملیات آرماتوربندی عرشه پل شمالی این تقاطع با سرعت مناسبی ادامه دارد و پیش بینی می شود در یک ماه آینده آماده بتن ریزی شود».

2- دلیل توقف پروژه زیرگذر استاد معین وجود معارض نظامی در مسیر بوده است نه مشکلات فنی. در واقع در مسیر احداث این زیرگذر از یک سو معارض نظامی قرار داشت و از سمت دیگر چنارهای با قدمت بالا. یعنی باید معارض نظامی توافق می کرد که این اتفاق نیفتاد و از طرفی نباید به چنار های قدیمی هم آسیب می رسید زیرا مدیریت شهری در دوره محمدباقر قالیباف به شدت با آسیب به محیط زیست در اجرای پروژه ها مخالف بود. نمونه دیگر آن هم پروژه بزرگراه شهید شوشتری بود که به دلیل معارض محیط زیستی در مقطعی متوقف شد.
3- شهردار تهران که تاکید دارد فقط باید شهرداری به عنوان نهادی خدماتی به توسعه حمل و نقل عمومی و تجهیز شبکه معابر و... بپردازد، چرا برای افتتاح حمام ترکی و رستوران مراکشی در منطقه 9 حضور پیدا کرده و چرااز شهردار منطقه سوال نکرده در حالی که به گفته خودتان منابع مالی ضعیفی در اختیار شهرداری است، با چه توجیهی برای چنین پروژه هایی هزینه شده است؟
4- اصلاح طلبان یک سال است مدیریت شهری تهران را ذز اختیار دارند، چرا در این یکسال برای اتمام این پروژه اقدامی نکرده اید؟
5- افشانی شهردار تهران در 31/3/97 و در نودو‌ششمین نشست شهرداران کلان‌شهرهای ایران گفته است:«از هرگونه نقد، حتی نقد غیرمنصفانه نیز استقبال می‌کنم، تنها مشکلی که پذیرفتنی نیست، نقدی است که‌ مبنای آن دروغ باشد و از رسانه‌ها می‌خواهم از نقدی که مبنای درستی ندارد، پرهیز کنند تا با احساسات مردم تجارت نشود. وقتی از قانونی اطلاع نداریم، چرا دست‌ به ‌نقد می‌زنیم و حاشیه درست می‌کنیم؟ این‌گونه نقدکردن، ویرانگر است».
با توجه به موارد بالا دو احتمال وجود دارد؛ اول اینکه شهردار تهران اندک مطالعه و شناختی راجع به پروژه های اولویت دار شهر تهران ندارد و دوم اینکه به آنچه می گوید خودش اعتقاد ندارد که در هر دو صورت لازم است  در اظهاراتش تامل بیشتری داشته باشد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/589210

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها