پنجشنبه 1398/02/05

نخستین واکنش وزیر دادگستری عربستان به بحران با کانادا

  • کد خبر: ۵۸۸۴۷۰
  • تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
وزیر دادگستری عربستان در نخستین واکنش خود به درخواست کانادا برای آزاد کردن فعالان مدنی در عربستان مدعی شد که سیستم قضایی این کشور مستقل بوده و هیچ مداخله‌ای را نمی‌پذیرد.
ولید بن محمد الصمعانی وزیر دادگستری عربستان در واکنش به درخواست کانادا از کشورش برای آزاد سازی فعالان مدنی بازداشت شده مدعی شد: ما به شدت هرگونه مداخله از سوی دیگر طرف‌ها در امور داخلی کشورمان را رد می‌کنیم به ویژه آنکه این مداخله درباره مسائل قضایی باشد.

وی در ادامه ادعا کرد: سیستم قضایی عربستان برای تمامی متهمان حتی متهمان تروریستی شرایط برگزاری دادگاه‌های عادلانه را فراهم می‌کند و آن‌ها می‌توانند به احکام صادره به طرق مختلف اعتراض کنند.

الصمعانی ادعا کرد: ما در خصوص مسائل قضایی چیزی برای پنهان کردن نداریم بلکه افتخار می‌کنیم که این مسائل را علنی اعلام کنیم.

این در حالیست که کانادا اخیرا با انتقاد شدید از اوضاع حقوق بشر در عربستان از ریاض خواسته بود فعالان حقوق مدنی که در این کشور بازداشت شده اند آزاد کند. این مسأله باعث به وجود آمدن تنش بی سابقه در روابط دو جانبه شد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/588470

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها