پنجشنبه 1398/02/05

وزارت صنعت مسئول قیمت‎گذاری ۲۵ کالای اساسی شد

  • کد خبر: ۵۸۸۲۷۲
  • تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۲ ق.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: اقتصادی
با تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای کالا‌های ضروری، نرخ ارز برای کالا‌های اساسی، تا اردیبهشت ۱۳۹۸ تغییر نخواهد کرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالا‌ها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می‌کند.
در جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور؛ بسته‌های تأمین، توزیع و نظارت کالا‌های اساسی و دارو ارائه شد.

این بسته‌ها در تکمیل «طرح ساماندهی ارز» در وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان تهیه شده است.

بر اساس این بسته‌ها، اقلام بیست گانه کالا‌های اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آن‌ها، ارز دولت ی به نرخ رسمی تأمین می‌شود، در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص، حمل و توزیع، مورد نظارت قرار می‌گیرد. همچنین به منظور بهره گیری از نظارت مردمی با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می‌شود.

علاوه بر دستگاه‌های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات خود در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.

واردکنندگان این کالا‌ها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالا‌ها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می‌کند و نرخ ارز برای این دسته از کالا‌ها تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، تغییر نخواهد کرد.
 

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/588272

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها