پنجشنبه 1398/02/05

خواص منیزیم برای بدن و ۱۰ دلیل قانع کننده برای مصرف روزانه منیزیم

  • کد خبر: ۵۸۸۲۴۹
  • تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۰ ق.ظ
  • مرجع خبر: نت نوشت
  • گروه خبر: گوناگون
به احتمال قوی مصرف روزانه منیزیم در اولویت های شما نیست اما دلایل زیادی در مورد خواص منیزیم وجود دارد تا شما را قانع کند این ماده را در رژیم روزانه خود قرار دهید.
طبق آمار ۸۰ درصد مردم با کمبود منیزیم مواجه هستند که می تواند سبب مشکلاتی مانند: درد ماهیچه, اضطراب, گوارش ضعیف و بی خوابی شود. منیزیم در بیش از ۳۰۰ عملکرد بیوشیمی در بدن نقش دارد. شما می توانید برای دریافت خواص منیزیم از مواد غذایی غنی شده با منیزیم و یا مکمل های روزانه استفاده کنید.

خواص منیزیم

افزایش انرژی

یکی از خواص منیزیم تولید انرژی در بدن است. برای تولید انرژی بدون منیزیم بدن متحمل خستگی مداوم می شود. مصرف دوز روزانه این ماده سبب می شود که انرژی شما به صورت طبیعی افزایش پیدا کند.

کاهش اضطراب

منیزیم نقش اساسی را در تولید هورمون های شادی بخش مانند سروتونین ایفا می کند. کاهش سطح این ماده می تواند موجب استرس و اضطراب شود. اگر بدن شما مقدار کافی از این ماده را دریافت کند می تواند ذهن شما را آرام کند.

مبارزه با بی خوابی

کمبود مواد مغذی در بدن می تواند منجر به بی خوابی شود. منیزیم می تواند ذهن را آرام کند و خواب آرامش بخشی را برای شما رقم بزند. طبق مطالعات منیزیم می تواند با کاهش کورتیزول با بی خوابی مبارزه کند.

هضم آسان

منیزیم می تواند ماهیچه های ناحیه گوارشی را آرام کند و همچنین در خنثی کردن اسید معده موثر است. از خواص منیزیم رفع مشکل یبوست و درمان مشکلات گوارشی است.

رفع گرفتگی عضلات

زمانیکه بدن دچار کمبود منیزیم می شود ممکن است به گرفتگی عضلات منجر شود. علت آن این است که منیزیم نقش مهمی را در سیگنال های عصبی عضلانی و انقباض ماهیچه ای ایفا می کند. از دیگر خواص منیزیم این است که سبب آسودگی ماهیچه ها می شود.

بهبود سلامت قلب

قلب بیشترین میزان منیزیم را در خود نگهداری می کند. این ماده به همراه کلسیم می تواند در سلامت سطح فشار خون موثر باشد. اگر بدن شما مقدار کافی از این ماده را دریافت نکند در معرض بیماری های قلبی و گرفتگی های دردناک ماهیچه قرار می گیرد.

پیشگیری از دردهای میگرن

منیزیم دارای نقش فرارسان عصبی بوده و در جریان خون نیز موثر است بنابراین می تواند درد های ناشی از میگرن را کم تر کند. از خواص منیزیم این  است که هورمون های ضد درد را آزاد می کند و سبب کاهش تنگی رگ های خونی و بالا رفتن فشار خون می شود. مطالعات نشان داده است که علایم میگرن در بیماران مبتلا با مصرف منیزیم کاهش یافته است.

جلوگیری از پوکی استخوان

میزان زیاد منیزیم سبب افزایش تراکم در استخوان می شود. طبق تحقیقات زنان می توانند با مصرف این ماده از پوکی استخوان جلوگیری کنند.

تنظیم سطح پتاسیم و کلسیم

یکی از خواص منیزیم این است که عملکردهای بیوشیمی در بدن را تنظیم می کند. همچنین نقش مهمی در انتقال یون های پتاسیم و کلسیم از طریق غشای سلولی ایفا میکند. وجود این ماده در ضربان منظم قلب حائز اهمیت است.

بهبود سلامت مغز

یکی از مهم ترین خواص منیزیم حفظ سلامت مغز است. کاهش منیزیم می تواند به سلول های عصبی مغز آسیب زده و منجر به مرگ آنها شود چرا که این ماده می تواند از سلول های عصبی به خصوص پس از آسیب های مغزی محافظت کند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/588249

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها