پنجشنبه 1398/02/05

واکنش انصارالله به جنایت امروز ائتلاف سعودی در صعده

  • کد خبر: ۵۸۸۱۲۶
  • تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
سخنگوی جنبش انصارالله گفت: تجاوز به یمن ثابت کرد که گروه تروریستی داعش و القاعده ساخت آمریکا و با کمک پول عربستان است.
به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن گفت: اینکه ائتلاف متجاوز سعودی جنایت امروز خود در صعده را اینگونه توجیه می‌کند که پرتاب کنندگان موشک‌ها را هدف قرار داده است، اوج پستی و سقوط این ائتلاف را نشان می‌دهد.

عبدالسلام گفت: توجیه این جنایت توسط ائتلاف متجاوز سعودی در حالی که اتوبوس حامل دانش‌آموزان را در مرکز شهر ضحیان در صعده هدف قرار داده است، به منزله بی‌ارزش دانستن جان غیرنظامیان است.

سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی امروز مدعی شد که حمله به صعده قانونی بوده و این حمله نیرو‌های حوثی را هدف قرار داده است.

عبدالسلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمله به یمن ثابت کرد که داعش و القاعده ساخت آمریکا و با کمک عربستان است.

وی افزود: پول عربستان و امارات، سیاست‌های خارجی در قبال درگیری‌ها در خاورمیانه را ترسیم می‌کند.

سخنگوی جنبش انصارالله گفت: اینکه کشتار کودکان یمنی توسط متجاوزان و حامیانشان مسأله‌ای عادی دانسته می‌شود، ثابت می‌کند که حقوق کودکان دروغ بزرگی است.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی امروز پنجشنبه اتوبوس حامل دانش آموزان در صعده را هدف قرار دادند که دست‌کم ۵۰ تن در پی این حمله به شهادت رسیده و ده‌ها تن نیز زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات منجر به کشته و زخمی شدن هزاران یمنی و ویرانی بیشتر زیرساخت‌های حیاتی این کشور شده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/588126

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها