چهارشنبه 1398/02/04
سایه تهدید جوانگرایی بر شهرداری تهران

شهردار تهران رفتنی است/ افشانی مشمول دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری نمی شود

  • کد خبر: ۵۸۳۵۶۲
  • تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۹ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به مصوبه اخیر نمایندگان مردم در خانه ملت درخصوص ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران گفت: تصویب این طرح تحقق شعار جوانگرایی و پاسخی مثبت از طرف مجلس در جهت انتصاب نیروهای متخصص و توانمند در سمت های مهم و ارشد کشوری است.
شهردار تهران رفتنی است/ افشانی مشمول دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری نمی شود  مسعود رضایی تصویب طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان در دستگاه های دولتی ونهادهای عمومی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دوره های مختلف بارها عنوان شد که نگاه ما باید به سمت جوانگرایی باشد، تصویب این طرح عزم جدی مجلس در جوانگرایی و پاسخی مثبت به جامعه و جوانان بوده و آنها را امیدوار به انتصاب در سمت های مهم مملکتی کرده و این تفکر اشتباه را که تنها عده ای خاص امکان تصدی پست در وزارتخانه ها و شرکت های وابسته را دارند ، رد می کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: تا قبل از تصویب این طرح امکان سوءاستفاده از بند "د" ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری وجود داشت و ممکن بود یک وزیر دوستان و آشنایان خود را به عنوان مشاور انتخاب و بعدا با تفسیراز کلمه "همطراز" از بند "د"  این ماده قانونی، آنها را در پست های گوناگون منصوب کند که با تصویب این طرح دیگر این امکان نیز وجود ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شهردار تهران نیز شامل دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری بوده و از شمول این قانون مستثنی می باشد یا خیر،  گفت: اذن رهبری راجع به مقامات امنیتی و انتظامی بوده که بنا به صلاحدید ایشان در مقامات خود  منصوب و ابقا می شوند و شامل شهردار نمی شود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار امیدواری کرد با تصویب این طرح شاهد حضور جوانان متخصص، متعهد و توانمند در رده های مختلف مدیریتی باشیم.
به گزارش نیوزفا شواهد حاکی است محمدعلی افشانی شهردار تهران از جمله مدیران بازنشسته است که مشمول این قانون قرار می گیرد. گفته می شود جایگاه شهردار تهران همطراز وزراست که با توجه به اظهارات نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس همطراز بودن ممانعتی بر سر مشمولیت این قانون نخواهد بود.

.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/583562

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها