جمعه 1398/02/06

خبر مرگ فتح الله گولن تکذیب شد

  • کد خبر: ۵۸۳۴۸۴
  • تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۸ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: شایعه
منابع نزدیک به فتح الله گولن که دولت ترکیه وی را متهم به انجام کودتای نافرجام ۲۰۱۶ این کشور می‌کند، خبر مرگ او را تکذیب کردند.
منابع نزدیک به فتح الله گولن در گفتگو با اسپوتنیک روسیه خبر مرگ او را تکذیب کرده و گفته‌اند که او زنده است.

هفته گذشته برخی رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که فتح الله گولن ، حدود یک ماه پیش بدلیل ابتلا به سرطان فوت کرده و در قبری بی نام و نشان به خاک سپرده شده است.

فتح الله گولن که عنوان رهبری جریان گولن را یدک می‎‌کشد، از چند سال پیش به این سو در تبعیدی خود خواسته در ایالت پنسیلوانیای آمریکا به سر می‎‌برد.

وی از منتقدان سرسخت دولت اردوغان به شمار می‌رود. در عین حال دولت ترکیه نام جنبش تحت رهبری گولن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و طرفداران وی را به تلاش برای تشکیل دولت موازی متهم کرده است.

دولت ترکیه همچنین گولن را متهم به رهبری و هدایت کودتای شکست خورده ژوئیه ۲۰۱۶ می‌کند و از آمریکا خواسته است تا او را برای پیگیری قضایی و محاکمه به آنکارا استرداد کند.

واشنگتن تا کنون به درخواست آنکارا برای استرداد گولن پاسخ مثبت نداده و مدعی شده که مدارک کافی در ارتباط با نقش گولن در کودتای شکست خورده ترکیه را در اختیار ندارد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/583484

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها